Tin Can, Tin Can Studio, Tin Can je sci-fi survival, kde musíte přežít v záchranném modulu

V survivalu Tin Can musíte přežít v záchranném modulu

Dokážete udržet pohromadě malý vesmírný člun, který se vám rozpadá pod rukama?

Zdroj: Tin Can Studio
27. 11. 2020
Název: Tin Can Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Moc nás baví upozorňovat vás na různé zajímavé hry, které nepatří mezi typické blockbustery. Ale co je důležitější, jsme rádi, že takové netradiční menší tituly baví i vás. Tin Can je právě takovým projektem. Vše začíná tím, že o vlásek uniknete z explodující vesmírné lodi a snažíte se přežít ve staré záchranném modulu třídy Medusa. Nemáte přitom tušení, jak se jeho systémy ovládají, a tak nezbývá než spoléhat na váš důvtip, pořádnou dávku štěstí a hlavně návod k použití. Jste ztraceni v nekonečném vesmíru a z vašeho útočiště se může znenadání stát vaše hrobka. Život je tak křehký…

Vašemu malému stroji dají zabrat pole asteroidů, mlhoviny, sluneční erupce a další vesmírná nebezpečí.

“Jak dlouho dokážete přežít?” ptají se vývojáři z Tin Can Studio. A bude to dost dlouho, aby vás někdo stačil zachránit? Jejich hra vstoupila 30. října do programu předběžného přístupu na Steamu s vtipným sloganem: “Ve vesmíru technická podpora nemůže slyšet váš křik.” Jde samozřejmě o narážku na Vetřelce. Vývojáři upozorňují, že přežít v modulu není jednoduchý úkol. Neobejdete se bez zmíněného manuálu (prostudovat ho můžete i bez hry) a trpělivosti.

Všechny systémy uvnitř modulu se skládají z různých komponentů, vše je vzájemně propojeno, všechno je důležité a vše se může také pokazit. Vašemu malému stroji dají zabrat pole asteroidů, mlhoviny, sluneční erupce a další vesmírná nebezpečí. Těšit se můžete na různé události s odlišnými dopady na přístroje. Blízké slunce začne modul přehřívat, asteroidy vám udělají díry do trupu a tak podobně.

Každý přístroj má nějakou funkci a pomáhá vás udržet naživu. Určitě se neobejdete bez kyslíku, tepla nebo osvětlení. Výzvou bude už přijít na to, co se stalo, když se něco pokazí. Natožpak daný systém opravit a uvést opět do chodu. Zabít vás samozřejmě může leccos, například radiace. Autoři přitom slibují, že se opírají o skutečnost a vaše potřeby budou odpovídat realitě. Stejně jako rizika.

Když začne být váš život v hrožení, nenapoví vám to žádný ukazatel zdraví nebo interface. Vodítkem budou skutečné symptomy. Při nedostatku kyslíku budete třeba hrdina dýchat těžce a hlasitě, jeho pohled se rozostří a zpomalí se jeho pohyb, dokud neupadne v bezvědomí. A konec.

Autoři zvažují také podporu multiplayeru a VR headsetů. Každých pár měsíců má vyjít větší update.

Jak už bylo řečeno, Tin Can je k dispozici v early accessu, kde by měl strávit přibližně osm měsíců. Plná verze nabídne více systémů, více součástek, více událostí i herních módů. Autoři zvažují také podporu multiplayeru a VR headsetů. Každých pár měsíců má vyjít větší update. Ten další přinese tutoriál, nový záchranný modul i další jazyky.

V tuto chvíli hra obsahuje tři herní módy. Normální, v němž jde o to přežít co možná nejdéle. Hardcore, který přináší vyšší obtížnost a s tabulkou nejlepších hráčů. A sandbox režim, kde lze modul zkoumat bez velkého tlaku. Můžete už také zapnout party mód, v němž vám může druhý hráč pomáhat s instrukcemi k modulu ve formátu PDF. Už nyní Tin Can nabízí 13 systémů a 4 různé vesmírné události, které vás ohrozí.

Samotní autoři se netají tím, že je inspiroval film Apollo 13 a události této mise.

V programu předběžného přístupu je hra k dispozici za sníženou cenu, časem se ale klasicky zvedne. Teď se prodává za sympatických 15 eur. Autoři si přáli hráče zapojit co možná nejdřív, aby získali zpětnou vazbu a mohli titul vylepšit. Chtějí se ujistit, že se komunitě líbí a jsou připraveni podle svých slov hráčům naslouchat. Zatím Tin Can sbírá na Steamu velmi kladná hodnocení a drtivá většina hráčů se shoduje, že jde o povedený a originální počin, který má obrovský potenciál.

Je to neobvyklá survival simulace, kde se věci neopraví stiskem jediného tlačítka, ale musíte je skutečně rozebrat, pochopit a poskládat ze správných dílů. Na rozdíl od mnoha jiných survivalů tady nemáme k dispozici obrovský svět, ale úplně miniaturní bezpečný prostor, který odděluje od chladného a smrtícího vesmíru jen trup modulu. Samotní autoři se netají tím, že je inspiroval film Apollo 13 a události této mise. Na titulu se pracuje rok a půl a k dispozici je jen na Windows.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru