Gothic (remake), THQ Nordic, THQ vydává hratelnou ukázku remaku Gothic

THQ vydává hratelnou ukázku remaku Gothic

Odezva hráčů na zdarma šířenou upoutávku rozhodne o dalším osudu vývoje hry

14. 12. 2019

Řekne-li se fantasy RPG, vybaví se spoustě dnešních hráčů zejména série The Elder Scrolls a zcela konkrétně to bude nejpravděpodobněji Skyrim. Není divu – tento titul z dílny Bethesdy vyšel už snad na všechny myslitelné platformy. Ale třeba já osobně jsem měl vždy více v lásce sérii Gothic. A v kontextu té dodnes nejraději vzpomínám na zážitky z rozsahem světa drobnějšího, ale skvělého prvního dílu zasazeného do trestanecké kolonie. A zjevně na nostalgii nejen moji teď spoléhá vydavatelství THQ Nordic, které neočekávaně vydalo hratelnou ukázku z remaku právě prvního dílu. Případné nadšení je ale třeba krotit hned záhy – tato zpráva neznamená okamžité potvrzení předělávky původní hry.

Na prototyp titulu s názvem Gothic Playable Teaser můžete narazit na Steamu a za jeho vývojem stojí THQ Nordic Barcelona (Piranha Bytes totiž pracují na jiném, dosud neoznámeném projektu). Oficiálně se má jednat o interaktivní formu průzkumu trhu a o snahu zjistit, zda by o podobný projekt vůbec byl zájem. Je ale s podivem a obecně je na herní průmysl dost netradiční, že se něco takového děje za pomocí hratelné ukázky. THQ Nordic na něco takového ale zřejmě prostředky má a díky tomu se fanoušci série a pamětníci originálu mohou na vlastní kůži přesvědčit o tom, jak dlouhou cestu by ve srovnání s originálem případný remake mohl ujít. A pokud byste snad nebyli pamětníky scén z původní hry, tak se pro zajímavost můžete podívat na níže přiloženou upoutávku, která vedle sebe staví originál a novinku poháněnou poslední generací enginu Unreal.

Pořízení remaku už 18 let starého titulu má ale drobný háček. Zdarma je na Steamu k mání pouze těm, kteří na této platformě vlastní některý z titulů Piranha Bytes.

To znamená  kterýkoli díl ze sérií Gothic či Risen, anebo akční RPG ELEX. Demoverze zabere odhadem dvě hodiny a po jejím dohrání hráči obdrží dotazník, ve kterém jde vydavateli zejména o to, zda má vývoj remaku pokračovat, či zda je lepší nechat všechny ty skvělé vzpomínky raději odpočívat. Pokud ale padne rozhodnutí pokračovat, tak z oficiálního FAQ vyplývá, že do vydání plné verze hry by v takovém případě zbývalo ještě hodně času. Každopádně pokud by se vývoj rozjel v plné síle, tak se má dle vyjádření týmu jednat o skutečně komplexní předělávku: „V podstatě nic jiného než příběh, prostředí, atmosféra, hudba a svět Gothicu nezůstanou. Kompletní technologie, veškerá grafika, zvuk i různé herní systémy budou vytvořeny dle standardů 2020.“ Z poslední věty ale raději nedělejme závěry ohledně naznačení případného data vydání.

Comanche (2020)

Ambice THQ Nordic

Snad těžko vzpomenout na měsíc, ve kterém by vydavatelství THQ Nordic nepoutalo pozornost hráčů za pomocí nějakého velkého oznámení, či alespoň akvizicí nějaké známé značky. Velké množství z nich pochází z portfolií ostatních vydavatelů či týmů, jež jsou v problémech nebo už neexistují. Mezi takové patří nejen hry samotného původního THQ, ale třeba i zmiňovaný tým Piranha Bytes a NovaLogic. Druhý zmiňovaný stál v minulosti za sérií Comanche a i ta díky THQ Nordic také plánuje brzký návrat. Připomenout při této příležitost lze i to, že jsme začátkem léta mohli informovat rovnou o málem 50 dosud neoznámených titulech THQ Nordic.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru