THQ Nordic teď pracuje na 80 hrách. 48 z nich ještě neoznámil

THQ Nordic pracuje na 80 hrách. 48 z nich ještě neoznámil

Firma pohltila vývojáře ságy Gothic a Risen. Autoři série Metro dělají na novém AAA projektu

22. 5. 2019

Tohle téma nás zřejmě nikdy nepřestane bavit. Společnost THQ Nordic, respektive její dceřiné firmy mají podle poslední finanční zprávy momentálně ve vývoji neuvěřitelných 80 her. Víc než polovina z nich přitom dosud nebyla oficiálně představena. Konkrétně se jedná o 48 neoznámených titulů. Patří mezi ně například nový AAA projekt od autorů série Metro ze studia 4A Games, o kterém se finanční zpráva zmiňuje vůbec poprvé. Není divu, Metro Exodus bylo pro THQ Nordic, respektive Deep Silver z pohledu tržeb obrovský úspěch, prozradila firma, a všechny vložené náklady se jí rychle vrátily.

Za zmínku stojí i skutečnost, že finanční zpráva kromě jiného vypichuje také fakt, že se schyluje k nám už známé filmové adaptaci série Saints Row.

A klidně by mezi novými projekty mohl být také nějaký další titul od pražského studia Warhorse, které už rovněž patří pod křídla tohoto gigantu. Příští měsíc na E3 chce přitom společnost překvapivě oznámit jen dvě nové hry, což je vzhledem k šíři jejího portfolia relativně málo. Za zmínku stojí i skutečnost, že finanční zpráva kromě jiného vypichuje také fakt, že se schyluje k nám už známé filmové adaptaci série Saints Row. I ta může v budoucnu pomoci vydavateli blýsknout se.

Tato zpráva ale nepřichází sama o sobě, jako by nebyla už tak dost zajímavá. Vše totiž nasvědčuje tomu, že line-up THQ se bude rozšiřovat i nadále. Nyní evropský moloch pohltil německé studio Piranha Bytes. Tým založený v roce 1997 (restrukturalizovaný v roce 2002) a sídlící v Essenu má na kontě série Gothic a Risen nebo ELEX z roku 2017. Firmu i s 31 zaměstnanci a zmíněnými značkami koupil THQ Nordic, jak jsme se dozvěděli právě dnes. Jde o výsledek dlouhodobé spolupráce. THQ Nordic vydával hru ELEX a pod něj dnes spadající Deep Silver zase trilogii Risen. Přesnou výši transakce tentokrát neznáme.

Piranha Bytes nemají přijít o svou kreativní svobodu a nadále budou údajně působit jako nezávislé studio.

Obě firmy si vzájemně vysekly ústy svých šéfů poklonu. Piranha Bytes nemají přijít o svou kreativní svobodu a nadále budou údajně působit jako nezávislé studio. Pracovat přitom mají pochopitelně na hrách, které je proslavily. THQ Nordic bude přirozeně figurovat v roli vydavatele, který se postará o distribuci, marketing a další podporu. Tým nadále povedou Michael Rüve a Björn Pankratz.

THQ Nordic neúnavně pohlcuje cenné značky i celá studia. Pokud se v portfoliu firmy začínáte ztrácet a zajímalo by vás více podrobností o její historii i fungování, můžete se začíst do našeho únorového tématu. Od té doby se mimochodem seznam připravovaných her rozrostl o další tři kousky.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru