Comanche (2020)

THQ letos oživí značku Comanche

Vrtulníková akce z devadesátých let mění tvář. Z arkády se stane týmová on-line střílečka

20. 8. 2019
Název: Comanche (2020) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr:

Vydavatelství THQ Nordic v poslední době platí za společnost, která ráda vyhledává a oživuje staré klasiky a značky. Prakticky nemine měsíc, abychom se o něčem takovém nedozvěděli a včerejší akce Gamescom Opening Night Live nebyla výjimkou. Moderátor Geoff Keighley ukázal na pódiu video z nového dílu série Comanche, jejíž zlatá éra probíhala v devadesátých letech.

Z Comanche se v podání THQ Nordic a vývojářského studia Nukklear stává týmová multiplayerová akce, v níž budou hráči plnit úkoly a která nabídne asymetrický zážitek. To v praxi znamená, že v této PvP akci bude jeden tým bránit své zájmy a ten druhý bude naopak útočit. O příběhové kampani přitom prozatím nepadlo ani slovo a prozatím to tedy vypadá, že půjde o ryze on-line záležitost, kterou už si můžete prohlédnout v první gameplay ukázce.

Za zmínku stojí, že z oficiální webové stránky vyplývá i snaha o příběhové pozadí. Události v univerzu hry navazují na reálný incident Iran-US RQ170, v rámci kterého Írán uloupil bezpilotní dron Lockheed Martin RQ-170. Íránu se v roce 2011 úspěšně podařilo tento americký dron hacknout a přistát s ním na vlastním území. Následně a už dle fantazie autorů se Spojené státy pustily do obnovení vývoje helikoptéry RAH-66 Comanche, která měla představovat variabilní útočnou jednotku schopnou manévrovat v nepřístupném terénu a kdykoli vysílat drony do méně přístupných oblastí. Jenže nastal průšvih a plány na helikoptéru vinou nejmenovaného whistleblowera unikly a od té doby si každá země či bohatá teroristická buňka mohla vybudovat vlastní helikoptéru Comanche. Nová éra vrtulníkových bitev tak může začít.

Zmínkou o dronech se dostávám k další novince a ke klíčovému aspektu hry. Comanche jako multiplayerová záležitost přinese i jistou míru kustomizace, která spočívá v možnostech měnit nejen samotný vrtulník, ale i přidružené drony. A s těmi mohou hráči bojovat také, vhodné jsou například pro souboje v uzavřených prostorách, kam se s Comanche hráči nemusí vždy dostat. Autoři tím slibují zábavu v podání takříkajíc dvou her v jedné – s helikoptérou je boj odlišný od bitev v dronech a naopak. Chybět přitom nebudou ani speciální schopnosti, jež se budou odvíjet od aktuálně zvoleného stroje.

O kvalitách hry a o tom, jak moc se nový titul bude lišit od klasiky devadesátých let se budeme moci přesvědčit již brzy. První fáze veřejného testování by měly proběhnout ještě letos, plná verze by měla následně vyjít v průběhu roku příštího.

 

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru