The Wolf Among Us 2 od Telltale se vrací

Na oživeném projektu se podílejí původní autoři. První sezóna je zdarma na Epic Storu

13. 12. 2019

Informace, které se objevily těsně před ceremoniálem The Game Awards 2019, se zakládaly na pravdě. Během slavnostního večera byl znovu k velké radosti fanoušků oznámen titul The Wolf Among Us 2 od obrozených Telltale Games. Stávající manažeři si značku pochvalují jako jednu z nejpopulárnějších v katalogu firmy. Vývoj pokračování už běží a podle Telltale je projekt v dobrých rukou.

Někteří z původních vývojářů starých Telltale dnes pracují v týmu AdHoc Studio. Ten se ale připojil k novým majitelům ze společnosti LCG Entertainment a výsledkem má být autentická další sezóna od prověřených vývojářů. Projekt opět povedou Nick Herman a Dennis Lenart, vrátí se scénárista Pierre Shorette a o soundtrack se znovu postará Jared Emerson-Johnson. Bigby Wolf i Sněhurka (Snow White) také opět promluví hlasy, které jim už dříve propůjčili Adam Harrington a Erin Yvette.

Hru bude pohánět Unreal Engine a znovu sází na epizodický formát.

Nová epizodická série naváže tam, kde první sezóna skončila, ale stále půjde o prequel komiksu. A podle všech indicií a zapojení původních autorů by se mohlo skutečně jednat o vytoužené pokračování, tak jak jej zamýšlel už původní tým. The Wolf Among Us patří mezi značky, k nimiž znovuzrození Telltale prostřednictvím společnosti LCG Entertainment získali v srpnu znovu přístup a právo je využívat. Druhý díl byl původně oznámen už v roce 2017 a vyjít měl koncem roku 2018.

The Wolf Among Us 2 zatím nemá stanovené datum vydání, ale pokochat se můžeme alespoň prvním trailerem. Titul zamíří na konzole i PC, ale půjde o nějakou formu exkluzivity pro Epic Games Store. Hru bude ostatně pohánět Unreal Engine a znovu sází na epizodický formát. Při příležitosti oznámení se první sezóna objevila zdarma na Epic Games Storu. Aktivovat si ji tu můžete až do 19. prosince.

Kromě The Wolf Among Us 2 studiu Telltale uteklo rovněž už před The Game Awards oznámení opětovného vydání epizodické série Batman. Hra se pyšní grafickým upgradem a novým noirovým vizuálním filtrem. Majitelé původní hry budou moci na všech platformách na takzvanou Shadows Edition upgradovat za 5 eur, respektive dolarů. Celá hra pak bude stát 30 eur/dolarů.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru