The Uncertain je jako Detroit: Become Human naruby

Ve futuristickém světě lidé trpí pod útlakem svých bývalých mechanických služebníků

Zdroj: ComonGames
1. 7. 2020
Název hry: The Uncertain: Light At The End Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Moskevští vývojáři ze studia ComonGames pracují na nadějné hře, která vám určitě může na první pohled připomenout Detroit: Become Human od studia Quantic Dream. Jen jsou to lidé, kdo v tomto příběhu stojí na okraji společnosti. The Uncertain: Light At The End je příběhová adventura zasazená do postapokalyptického světa, z nějž lidstvo téměř “zmizelo” a bylo nahrazeno roboty. Úkolem hráče je pomoci hlavní hrdince Emily objasnit příčinu záhadného zmizení.

V tomto světe se z lidí stali psanci a vyvrženci. Zemi teď vládnou roboti.

Budeme se skrývat a budeme se bát, slibují autoři ze studia ComonGames. Ti, kteří nám ještě nedávno sloužili, najednou stojí proti nám. A nejenže se obrátili proti nám, ale loví nás a unesli naše přátele i rodinu. V tomto světe se z lidí stali psanci a vyvrženci. Zemi teď vládnou roboti.

Příběh přitom navazuje na slušně hodnocený titul The Uncertain: Last Quiet Day z roku 2016, v němž se hráči chopili robota RT-217NP, který měl zvláštní zájem o lidskou rasu. Pár robotů jako on se snaží přeživším lidem pomoci, ale je to výjimka.

Hrdinkou Light At The End je právě jedna z přeživších. Emily má odhalit pravý důvod, který stojí za zmizením lidí. Podle vývojářů se můžeme těšit na 3rd person sci-fi adventuru ve futuristickém světě, o němž budeme zjišťovat více zkoumáním samotného prostředí. Čekají na nás hádanky, důležitá rozhodnutí ovlivňující běh vyprávění i přesvědčivé technické zpracování.

Podle autorů historie lidstva opakovaně dokázala, že naše pravé já odhalí nějaká katastrofa. Tohle téma je podle nich populární ve filmu i v literatuře, bez ohledu na to, zda se využije skutečné nebo fiktivní téma. Může to být světový konflikt, pád meteoritu, smrtící virus nebo zombie apokalypsa. V podobných situacích je často třeba činit náročné morální volby, které odhalí podstatu lidství.

Někdo to podle autorů považuje jen za fantazii, jiní se skutečně bojí, že vědecký pokrok povede nevyhnutelně ke vzbouření umělé inteligence. I proto si tým zvolil právě tohle téma pro svou hru.

Vývojáři si vybrali povstání a vzpouru strojů, která může být dnes ještě aktuálnější než v dobách, kdy roboti patřili jen do sci-fi literatury. Někdo to podle autorů považuje jen za fantazii, jiní se skutečně bojí, že vědecký pokrok povede nevyhnutelně ke vzbouření umělé inteligence. I proto si tým zvolil právě tohle téma pro svou hru.

Série The Uncertain se původně zrodila jako projekt jediného člověka, ale nakonec na ní začal pracovat celý tým. I když autoři o jednotlivých dílech mluví jako o epizodách, tempo vydávání a jejich téma nasvědčuje tomu, že považují jednotlivé tituly za samostatné hry ze stejného světa.

Na Steamu už je k dispozici demo. Adventura The Uncertain: Light At The End by měla vyjít ještě letos a kromě PC a Macu míří i na konzole. Vydavatelem hry se stala nezávislá společnost META Publishing. Předchozí Last Quiet Day byl v březnu na Steamu k dispozici zdarma a i teď se prodává jen za symbolického 1,5 eura.

Autoři se pokusili v roce 2018 oslovit hráče prostřednictvím kampaně na Kickstarteru, ale neuspěli. Místo cílových 50 tisíc dolarů “vybrali” jen něco přes 17 tisíc. Zjevně jim to však nakonec nezabránilo v realizaci jejich snu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru