The Sinking City, Frogwares, Nacon, The Sinking City opět zmizelo ze Steamu

The Sinking City opět zmizelo ze Steamu

Vývojáři ze studia Frogwares nechali odstranit údajně pirátskou verzi, kterou vydal Nacom

Zdroj: Frogwares
3. 3. 2021
Název: The Sinking City Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 27. 6. 2019

Nepříjemný spor mezi ukrajinským studiem Frogwares a francouzskou společností Nacon ohledně hry The Sinking City dál graduje. Titul opět zmizel ze Steamu (už poněkolikáté) a jde samozřejmě o důsledek předchozích obvinění, že vydavatel nelegálně umístil do prodeje pirátskou verzi, jak tvrdí původní autoři. V předchozím prohlášení uvedli, že Steam i Gamesplanet, odkud pro změnu verze pocházela, jsou v této situaci nevinně. Ale netrvalo dlouho a Valve reagovali.

Předběžné opatření soudu podle Steamu vypadalo, že dává Naconu právo hru distribuovat, zatímco soudní pře pokračuje.

Steam hru odstranil z prodeje na základě podnětu Frogwares v rámci DMCA (Digital Millennium Copyright Act). Viceprezident Valve Doug Lombardi tuto informaci potvrdil magazínu VICE. Valve samozřejmě dobře ví, že případ The Sinking City řeší francouzský soud. Jeho předběžné opatření podle Steamu vypadalo, že dává Naconu právo hru distribuovat, zatímco soudní pře pokračuje. Nicméně na podnět vývojářů musel digitální distribuční kanál zareagovat. Chrání ostatně i sám sebe ve sporu, do nějž byl zavlečen.

Frogwares ani Nacon se zatím k poslednímu vývoji kauzy nevyjadřují. The Sinking City pro PC nadále zůstává v prodeji na webu Gamesplanet v normální i deluxe edici. Ani jedna však neuvádí mezi podporovanými jazyky české titulky. Není jasné, zda jde o chybu, anebo je tato verze skutečně neobsahuje.

Obě strany se vzájemně obviňují z porušení uzavřené smlouvy a nelegálních akcí.

Spory mezi vývojáři a vydavateli nejsou ojedinělé, tohle je ovšem jedna z nejostřejších veřejně medializovaných pří za několik posledních let. Obě strany se vzájemně obviňují z porušení uzavřené smlouvy a nelegálních akcí. Podle vývojářů Nacon studiu Frogwares dluží peníze a pokusil se neprávem si přivlastnit značku The Sinking City. Podle vydavatele pro změnu autoři nedodržují podepsaný kontrakt, brání prodeji hry a snaží se vymanit ze svých závazků.

V důsledku toho opakovaně hra zmizela ze Steamu a znovu se objevila v různých verzích z podnětu autorů, nebo vydavatele, aby byla následně opět stažena z prodeje. Soud zdaleka nevynesl finální verdikt, v tuto chvíli se ale nemohou strany sporu dohodnout ani na tom, jak správně vykládat jeho předběžné opatření. Více podrobností o celém případu najdete v našich starších článcích.

The Sinking City, Frogwares, Nacon, The Sinking City opět zmizelo ze Steamu

A co konzole?

The Sinking City lze koupit v PlayStation Storu, Xbox Storu i v eShopu Nintenda. Za některými verzemi stojí coby vydavatel Nacon, za jinými přímo samotní vývojáři. To je třeba i případ PS4 a PS5 verze, z nichž každá má jiného publishera a z toho důvodu není možné ani hru upgradovat na next-gen verzi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru