The Sims 5 (Project Rene), Electronic Arts, The Sims 5 může nabídnout multiplayer

The Sims 5 může nabídnout multiplayer

Vývojáři usilují o jeho zahrnutí, velkou inspirací je Animal Crossing: New Horizons

Zdroj: Maxis
21. 11. 2023
Název: The Sims 5 (Project Rene) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Poměrně nedávno se potvrdily zvěsti o tom, že páté The Sims, které je stále vedeno pod označením Project Rene, bude free to play, respektive že budou mít všichni hráči od samého začátku možnost se do základní hry pustit zcela zdarma. Za studio Maxis to tehdy viceprezidentka kreativního oddělení Lyndsay Pearson komentovala tak, že tímto způsobem zbourají veškeré zdi, které by mohly bránit lidem, aby se do hry sami pustili a zapojili se například i se svými přáteli. Nyní Pearson v podcastu One More Life uvedla, že by rádi do nové hry zahrnuli multiplayer.

Podle Pearson je multiplayer něčím, co se svým týmem v The Sims 5 rozhodně chtějí, nemělo by však jít o nic v přehnaně velkém měřítku, což popisuje dokonce jako „děsivý skok do světa plného neznámých lidí“, ale spíše jako způsob, jak hrát společně s přáteli. Pearson podotkla, že se multiplayerové hraní v posledních letech hodně změnilo, přičemž oni si pro Project Rene za svůj vzor berou Animal Crossing: New Horizons z roku 2020. Cílem vývojářů má být vytvořit přátelské a kooperativní prostředí, které ale zároveň pořád působí „simíkovsky“, k čemuž se fungování společného hraní v posledním Animal Crossingu nepochybně hodí. Pro neznalé se zde jedná o zvaní svých přátel na vlastní ostrov, kde pak můžete spolu hrát a jednoduše vykonávat všemožné aktivity, které hra o ostrov nabízejí. V případě The Sims 5 by se měli podobným způsobem hráči zvát navzájem do svých domovů, ale s největší pravděpodobností i víc než to.

Pearson zmínila, že by si dovedli představit i další funkce, ale plány nespecifikovala a naopak zdůraznila, že tým ještě není v tomto ohledu plně rozhodnut. Jednou z dalších inspirací však mělo být i Among Us s rozhodováním a sociální dynamikou mezi hráči. Multiplayer bude pro mnoho fanoušků znít určitě zajímavě, je ale dost možné, že komunitu dokáže i rozdělit podobně jako v minulosti. Už v roce 2002 byla spuštěna hra The Sims Online, která sice běžela až do roku 2008, ale byla považována za zklamání a ukázku, jak nepřevádět hru pro jednoho hráče do multiplayeru. Přesto se moddeři často o multiplayer v sérii pokoušeli. Tak třeba se nyní ti, kteří by jej ve hře ocenili, dočkají oficiálně.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru