The Quarry a High On Life měly být exkluzivity pro Stadii

Axios tvrdí, že hry původně mířily na streamovací službu Googlu. Naštěstí našly nový domov

Zdroj: koláž/Vortex
18. 6. 2022
Název hry: The Quarry Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 6. 2022 Platformy: , , , , Žánr:

Loni v únoru jsme se hodně věnovali streamovací službě Stadia, když Google skončil s vývojem vlastních exkluzivních her. Jednou z nich měl být i epizodický horor Hidea Kodžimy, který se teď zřejmě vrací coby titul pro Xbox Cloud Gaming. Takových zrušených projektů ale mělo být víc včetně pokračování Journey to the Savage Planet.

Teď jsme se dozvěděli, že nový domov mohlo nalézt víc her. Jinými slovy, že tyto tituly nebyly vždy nutně zrušeny, ale vydaly se na další platformy. To je prý případ i hororu The Quarry od Supermassive Games a veselého sci-fi High On Life. The Quarry už dokonce vyšlo a na trh mu pomohla společnost 2K. High On Life si zase užil velkou pozornost během uplynulých akcí Microsoftu. Že mělo jít původně o exkluzivity pro Stadii, napsal obvykle dobře informovaný magazín Axios a jeho autor Stephen Totilo.

Hry, které jinde běžet nemohou?

Axios se to dozvěděl od dvou zdrojů obeznámených s vývojem. Můžeme si tak udělat zase o něco lepší představu o tom, jak mohlo vypadat zamýšlené first party portfolio Googlu. Dřív se o tomto propojení přirozeně nemluvilo. The Quarry je nakonec multiplatformní titul pro PC i konzole. High On Life od Squanch Games má dorazit na Xbox a PC.

Zajímavé přitom je, že bez ohledu na kvality her, se nezdá, že by vynikaly něčím výjimečným po technické stránce, co by bylo možné asociovat se streamováním z cloudu. Možná se hry trochu proměnily, ale skutečností je, že Google vlastně nikdy nepředvedl žádnou hru, o nichž na začátku tvrdil, že budou možné jen díky Stadii a na PC nebo konzolích by nefungovaly.

Google a Supermassive se oficiálně „spojili“ už v roce 2020

Zástupci obou studií odmítli komentovat, zda zmíněné hry původně vznikaly pro Stadii. Supermassive Games prostě měli hledat partnera pro vydání. Skutečností nicméně je, že Google opravdu oznámil partnerství se Supermassive Games v roce 2020. A nikdy z něj oficiálně nic nevzešlo. Už když bylo The Quarry oznámeno, spekulovali fanoušci o tom, že jde o ten projekt, který měl před 2K vydat právě Google. Vysvětlovalo by to, kde se „zničehonic“ do té doby neznámý projekt těsně před vydáním vzal. Autoři High On Life také odmítli věc komentovat a zástupce Googlu na otázku magazínu Axios nereagoval vůbec.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru