The Outer Worlds, Private Division, The Outer Worlds budou pokračovat. Ale jak?

The Outer Worlds budou pokračovat. Ale jak?

Příští rok se dočkáme příběhového DLC a portu pro Switch. Dvojka ale může být jen pro Xbox

16. 12. 2019
Název: The Outer Worlds Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: , Datum vydání: 25. 10. 2019

Akční RPG The Outer Worlds od studia Obsidian Entertainment rozhodně patří mezi nejpříjemnější překvapení tohoto roku. Hra byla oznámena na The Game Awards 2018 a letos tu už bojovala o ceny. Novinka byla nominována ve čtyřech kategoriích – na hru roku, RPG roku, nejlepší příběh a nejlepší herecký výkon. Nakonec se jí bohužel nepovedlo proměnit ani jednu z nominací ve vítězství, v jiných anketách mají ovšem autoři více štěstí a samotnou nominaci považují podle svých slov za úspěch.

Fanoušci spekulují, že bychom se mohli dočkat rozšíření stávající posádky o novou postavu nebo nějakého menšího příběhu s úplně novými hrdiny.

Vývojáři v příspěvku na oficiálním fóru poděkovali fanouškům. Přijetí hry bylo podle nich neuvěřitelné a zjevně předčilo očekávání týmu. A tahle cesta ještě nekončí. Možná dokonce navzdory původním náznakům jsme se totiž dočkali oznámení nějaké blíže neupřesněné příběhové expanze. Tedy žádné kosmetické přídavky nebo nové zbraně. DLC vyjde příští rok a brzy se máme dočkat dalších podrobností. Vzhledem k tomu, že příběh byl ukončen, nabízí se hned několik potenciálních možností.

Fanoušci spekulují, že bychom se mohli dočkat rozšíření stávající posádky o novou postavu nebo nějakého menšího příběhu s úplně novými hrdiny. Samotná hra přitom zamíří ještě v průběhu příštího roku na Nintendo Switch. Jejímu úspěchu zřejmě napomohla i vítaná přítomnost v Game Passu, kde jsou The Outer Worlds k dispozici od prvního dne pro všechny předplatitele. Vydavatelská společnost Private Division, což je label 2K pro nezávislé projekty, přitom už dříve prohlásila, že prodeje předčily původní očekávání.

Designérka Megan Starks v září v rozhovoru pro magazín Video Games Chronicle naznačila, že Obsidian mají rozhodně v plánu vesmír The Outer Worlds nadále rozšiřovat. Jejich značka podle ní skýtá potenciál pro další hry. Zájem vybudovat ze hry velkou franšízu naznačil už dříve také Matt Booty z Microsoftu. Ten studio Obsidian koupil loni v listopadu. Booty také nechal fanouškům malou naději, když prohlásil, že některé projekty nově získaných first party studií se mohou objevit i na konkurenčních platformách. Jiné ohlasy z Microsoftu však naznačují, že případné regulérní pokračování už zamíří pouze na Xbox a na PC, což by nepochybně byla pro fanoušky PlayStationu a Switche velké škoda.

Není bez zajímavosti, že i v těchto dnech Obsidian hledá posily. Mimo jiné studio shání takzvaného narrative designéra, který má zkušenosti s Unreal Enginem, RPG a větvícími se dialogy. Je tak možné, že vedle nového projektu tým shání i posily na rozšíření, s nímž původně nemuseli vývojáři vůbec počítat. Na inzerát včera upozornila designérka Kate Dollarhyde na svém Twitteru.

V recenzi od Petra Streckera dostala hra hodnocení 9/10.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru