The Last of Us Part I se ukázalo v launch traileru

Sony jej nabízí i ve verzi se zvukovým popisem. Očekávaný remake vychází již příští týden

Zdroj: Naughty Dog
24. 8. 2022
Název hry: The Last of Us Part I Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 9. 2022 Platformy: , Žánr: ,

The Last of Us Part I, remake oceňované původní hry od studia Naughty Dog pro PlayStation 3 z roku 2013, kterou o rok později následovala remasterovaná verze pro PlayStation 4, se nezaměřuje pouze na prosté přenesení hry na další generaci konzole PlayStation a grafická vylepšení. Part I následuje druhý díl, jenž byl mimořádně propracovaný v oblasti přístupnosti, a snaží se tyto funkce dovést ještě dál. I to vývojáři připomněli s launch trailerem (i s českými titulky), který ohlašuje blížící se datum vydání 2. září.

Nedá se říct, že by trailery k Part I fanouškům a znalcům hry představovaly něco nového, zároveň však i tento nový trailer příjemně navnazuje a láká ty, kteří se hrou zatím neměli tu čest. Gameplay záběry zachycují nejen hraní za Joela, ale i za Ellie, jelikož jsou obsaženy i pasáže z rozšíření Left Behind.

Zajímavé ovšem je, že se tento trailer objevil i ve verzi se zvukovým popisem, což je ostatně funkce rozšířených možností přístupnosti, jež je ve hře obsažena a hráči ji budou moci využít. Každá i ta sebemenší drobnost v nabídce přístupnosti koneckonců umožňuje si hru zahrát více a více hráčům, kteří by za normálních okolností nemohli. A jak už jsme se přesvědčili v případě The Last of Us Part II, výsledky vedou až k tomu, že si mohou takto komplexní titul zahrát i nevidomí hráči.

Vydání remaku a zapracování těchto prvků je tak skvělou příležitostí, jak dalším hráčům odvyprávět i předcházející příběh. Více o přístupnosti v remaku The Last of Us naleznete například v našem starším článku, když se tvůrci po řadě úniků rozpovídali o tom, v čem se remake od původní hry liší.

The Last of Us Part I vychází 2. září na PlayStation 5. Ohlášená verze pro PC zatím nemá stanovené datum vydání, podle jednoho z vývojářů by k němu ovšem mělo dojít velice brzy po vydání verze pro PlayStation 5. Je tedy možné, že by hráči na PC mohli dočkat ještě letos, na oficiální oznámení však zatím nedošlo. Part I bude kromě přepracované základní hry obsahovat i rozšíření Left Behind a nebudou chybět ani české titulky.

 

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru