The Day Before, MYTONA, The Day Before vypadá jako MMO ze světa The Last of Us

The Day Before vypadá jako MMO ze světa The Last of Us

On-line open world survival opisuje od Naughty Dog i The Division. Překvapí grafikou

Zdroj: Fntastic
28. 1. 2021
Název: The Day Before Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Na Steamu se objevil profil nové působivé hry The Day Before, která vypadá jako kombinace The Last of Us, The Division a možná i Days Gone. Ostatně stačí se podívat na logo, celkovou stylizaci, postavy, rozhraní nebo rovnou video ze hry. Pracuje na ní ruské studio Fntastic a působí snad až příliš dobře na to, aby to byla pravda. Ale zůstaňme pro tuto chvíli optimisty.

The Day Before má být open world survival MMO zasazené do postapokalyptického světa. Lépe řečeno do Spojených států po pandemii, která část populace proměnila v zombie. Vzbudíme se ve světě, který neznáme, a musíme najít nejen prostředky k přežití, ale také odpovědi na naše otázky. Vývojáři tvrdí, že budeme bojovat s infikovanými i dalšími přeživšími o jídlo, zbraně a auta.

I když zmínka o pandemii působí s ohledem na aktuální situaci ve světě trochu lacině, možná až nepatřičně, naštěstí se netýká koronaviru.

Máme prohledávat opuštěné domy a mrakodrapy, zkoumat krásný, ale nebezpečný svět, a najít další hráče ochotné podílet se na obnově společnosti. V takových koloniích můžeme najít relativní bezpečí, obchodovat tu a spojit se s dalšími parťáky. I když zmínka o pandemii působí s ohledem na aktuální situaci ve světě trochu lacině, možná až nepatřičně, naštěstí se netýká koronaviru.

Autoři slibují přinést úplně nový survival zážitek, jaký jsme prý dosud neokusili, nicméně z dosavadního popisu jde především o směs důvěrně známých mechanismů, kde nechybí samozřejmě ani crafting nebo lootování. Za pozornost ale stojí především skoro pětiminutové video ze hry, které hezky demonstruje hratelnost i technické zpracování. Možná je jen škoda, že The Day Before tak okatě opisuje od konkurence a nezkouší jít víc vlastní cestou, ale díky tomu k sobě zase snáze přiláká pozornost potenciálních zájemců.

Hra má zatím stanovené jen předběžné datum vydání a momentálně míří pouze na Windows. Zde by měla vyjít v průběhu letošního roku. Mezitím můžete alespoň přihlásit k odběru novinek na oficiálním webu.

The Day Before na mě dělá dojem podobného ruského zjevení, jako když jsme poprvé před lety slyšeli o titulu Atomic Heart. I vzhledem k tomu, že autoři novinky za sebou nemají žádný podobně ambiciózní projekt. Ostatně dejte nám vědět, jak se vám oznámený titul líbí…

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru