The Dark World: KARMA má být jako Twin Peaks

The Dark World: KARMA má být jako Twin Peaks

Trochu Davida Lynche a trochu George Orwella. Lidem se tu budeme hrabat v mozku

Zdroj: Pollard Studio
2. 8. 2021

Fanoušci hororových her mohou opět vyhlížet další kousek na obzoru. Studio Pollard a vydavatel Gamera Game oznamují nový strašidelný titul The Dark World: KARMA. Je to příběhový first person horor, který se inspiroval klasikou 1984 od spisovatele George Orwella i seriálem Městečko Twin Peaks režiséra Davida Lynche.

Tradiční zápletka, netradiční prostředí

Autoři slibují surrealistické dobrodružství. Hlavním hrdinou je vyšetřovatel, který se obligátně probouzí, aniž by si pamatoval, kdo to vlastně je a jak se jmenuje. Své vzpomínky musíte vybojovat zpátky, zatímco budete čelit samým bizarním výjevům. Čekají nás prý psychedelické výpravy do mysli jiných postav a proměnlivé prostředí, které má působit, jako by bylo živé.

Spíš než banální zápletka je to ale technické zpracování a estetika, která mě na tomto nezávislém projektu zaujala. Ostatně podívejte se sami na první upoutávku zveřejněnou minulý týden. Stylizací trochu připomíná hry od Remedy, konkrétně Control. Ve hře zasazené do sedmdesátých let hrdina zjevně ztratil kontakt se svou milovanou, ale víc toho o něm nevíme.

Temný psychologický horor nabídne monstra i znepokojivé zvuky, tvrdí autoři. Máme řešit hádanky na základě objevených vzpomínek a zjistit víc o tomto podivuhodném světě, který vypadá jako ten náš, ale docela jistě v něm některé věci nehrají. Co třeba ty létající stroje? A co je vlastně zač ta podivuhodná korporace Leviathan a jakým způsobem se budeme ostatním hrabat v hlavě? Bude to snad něco na způsob kyberpunkového thrilleru Observer od polského Bloober Teamu?

The Dark World: KARMA má vyjít v druhém čtvrtletí příštího roku a zatím míří jen na PC. Pollard Studio je tým sídlící v čínské Šanghaji, ale bohužel se mi o něm nepovedlo vypátrat žádné další podrobnosti. Asi se také někomu budu muset podívat do hlavy…

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru