Test Drive Unlimited Solar Crown, Nacon, Test Drive ukazuje obrázky a láká na skryté cesty

Test Drive ukazuje obrázky a láká na skryté cesty

Vývojáři slibují 600 kilometrů silnic, objevovaní schovaných vozů či dynamické počasí

Zdroj: KT Racing
16. 4. 2023

Jak vývojáři ze studia KT Racing slíbili, tak také udělali, a přinesli v dalším deníčku nové podrobnosti o závodní hře Test Drive Unlimited Solar Crown. Ten aktuální je zaměřený na mapu, svět a jeho průzkum. Jak totiž autoři připomínají, dobrého řidiče z vás udělá i znalost prostředí. A co je neméně důležité, dočkali jsme se také nový screenshotů, které konečně demonstrují nějaké vozy přímo ve světě hry, i když stále marně čekáme na gameplay obrázky a videa.

Prostředí Hongkongu má být velice pestré, což z něj podle studia činí skvělé hřiště pro virtuální závodníky. Samotný ostrov je zachycen v měřítku 1:1, jak už řekli dříve, a těšit se můžeme na úzké uličky v centru starého města, široké dálnice i klikaté horské nezpevněné cesty. Každý typ trasy má přitom přinést unikátní výzvy. Jak už autoři říkali dříve, ježdění v jejich podání má být realistické, ale současně přístupné všem hráčům bez ohledu na jejich zkušenosti.

Některé pěší stezky v horách autoři předělali na malé horské silničky. Takové přitom nemusí být ani zakreslené v mapě a musíte je sami nejprve objevit.

Variabilní nebude jen terén, ale také dynamické počasí a denní doba. Během závodu může zapadnou sluníčko i začít pršet. Déšť pak má mít dramatický dopad na chování vozu, čemuž se musíte přizpůsobit. Vývojáři lákají, že budeme mít k dispozici víc než 600 kilometrů silnic a jejich prozkoumávání má hrát klíčovou roli. Creative director Alain Jarniou zmiňuje, že vytvořit takový otevřený svět bylo těžké. Autoři chtěli, abychom se skutečně cítili jako v jiné zemi.

Realistické prostředí se jim podle něj povedlo vytvořit díky tomu, že získali zkušenosti s mnoha hrami ze série WRC nebo TT. Ale Test Drive samozřejmě nabídne zcela odlišný zážitek. V některých částech se ale tým odchýlil drobně od skutečnosti ve snaze udělat hru zábavnější. Třeba na místech, kde by realita ve smyslu silniční sítě hráče až příliš omezovala. A nejde jen o příliš úzké uličky v centru města, ale třeba i některé pěší stezky v horách, které autoři předělali na malé horské silničky. Takové přitom nemusí být ani zakreslené v mapě a musíte je sami nejprve objevit.

Vedle všech závodů si prý užijeme i relaxaci a průzkum. Svět nabídne i další aktivity, události a skryté předměty. Tímto způsobem můžeme objevit i nějaká unikátní auta. Jinde lze překonávat rychlostní rekordy nebo se utkat s přáteli. Když bude vaše auto už z formy, zastavte se s ním na benzince a má být zase jako nové.

Jinak na mapě narazíme na všechny dominanty a skutečná známá místa, jak byste očekávali. A například v docích sídlí skupina Streets v podzemním nočním klubu. Další podobný příděl novinek nás podle KT Racing čeká zase za měsíc, tak můžeme doufat, že se brzy dočkáme i nějakého videa a letos konečně také slibovaného vydání. Další podrobnosti o hře najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru