Termíny vydání her pro PS5 zmizely z oficiálního traileru

Termíny vydání her pro PS5 zmizely z oficiálního traileru

Informace z CES 21 neplatí pro Pragmatu nebo Project Athia. Jde o chybu, či náznak odkladu?

Zdroj: Ember Lab
18. 1. 2021

Před týdnem jsme vás informovali o nenápadném videu od Sony, kterým se japonská společnost prezentovala na veletrhu CES 2021. Šlo o krátký vzkaz prezidenta Sony Interactive Entertainment Jima Ryana, který shrnul loňský rok i úspěchy spojené s uvedením PlayStationu 5 a popřál všem příjemné okamžiky strávené během digitální podoby tradičního veletrhu. Úplný závěr videa ale skrýval informace o termínech vydání řady titulů, a to nejen přímo od PlayStation Studios, ale také dalších spolupracujících studií.

Informace o hrách Pragmata, Solar Ash, Kena, Stray, Ghostwire Tokyo, Little Devil Inside, Project Athia a Hitman III však ze závěrečné obrazovky znovu nahraného videa zmizely, což pochopitelně rozvířilo debatu na téma možných odkladů. Změny si jako první všimli redaktoři magazínu Gematsu, kteří na Twitteru sdíleli i porovnávací screenshot, dosud však není známo, proč ke změně došlo. Pomineme-li Hitmana, který vychází už ve středu, žádná z uvedených her nemá konkrétní datum vydání, byť některé mají dorazit už poměrně brzy (Kena), zatímco jiné se navzdory předchozímu očekávání dočkaly dalšího posunu (Pragmata). Společným jmenovatelem tak zůstává pouze skutečnost, že jde o third party hry a právě to může být i důvod, proč nakonec ze závěrečné obrazovky zmínky o nich zmizely.

Kromě Sony totiž jednotliví vydavatelé zmiňovaných her nemluvili o termínech vydání ani v náznacích a je tudíž pravděpodobné, že si nepřejí, aby se o nich veřejně debatovalo. Není totiž vyloučeno, že se časové plány některých titulů mohly v době přípravy videa, resp. po dodání informací Sony změnit, což nahrává úvahám insiderů ohledně odkladů dalších titulů kvůli pandemii koronaviru a s tím spojených dopadů. Připomínáme, že od začátku roku se už odkladu dočkaly hry jako Hogwarts Legacy, Outriders, Stronghold: Warlords nebo Riders Republic a i my se přikláníme k tomu, že se seznam bude postupně rozrůstat. V tomto případě bychom ale zůstali mírně optimističtí a ještě nutně nemalovali čerta na zeď – stále se zdá, že jde spíše o chybu v komunikaci, kterou, doufejme, Sony nebo vydavatelé v budoucnu uvedou na pravou míru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru