Nové karty pro Xbox Series byly oficiálně oznámeny

Nové karty pro Xbox Series byly oficiálně oznámeny

Paměťovky od Western Digital jsou nakonec dvě. Oproti původnímu úniku ještě zlevní

Zdroj: WD
5. 6. 2023

Opakovaně jsme na Vortrexu psali o tom, že exkluzivita společnosti Seagate na výrobu paměťových karet pro Xbox Series se blíží k závěru. Před časem dokonce prostřednictvím obchodu Best Buy unikly první informace o výrobku společnost Western Digital. WD_BLACK C50 Expansion Card for Xbox podle dočasně zveřejněných informací lákal na 1TB za 180 dolarů, zatímco Seagate v té době stejnou kapacitu nabízel za 220 dolarů. Později ji však zlevnil na 150 dolarů. A společně s ní také 512GB verzi (dnes stojí 90 dolarů namísto 140) a 2TB verzi (dnes za 280 dolarů namísto původních 400 dolarů).

Update: Možná i v reakci na opakované úniky už společnost Western Digital zprávu potvrdila oficiálně. Disk WD_BLACK C50 Expansion Card for Xbox nabídne ve dvou kapacitách: 512 GB a 1 TB. Za první jmenovanou dáte 80 dolarů, druhá vás přijde na 150 dolarů. Už je možné obě objednat na oficiálním webu. Potvrdila se rovněž informace, že součástí balení je jeden měsíc předplatného Xbox Game Pass Ultimate. Karta se dodává i s ochranným krytem. Oficiální české ceny jsou 2999 korun (512 GB) a 3999 korun (1 TB).

Pokračuje původní zpráva: Teď už to konečně vypadá, že konkurent od WD je skoro tu. Western Digital bude podle insidera bilbil-kuna nabízet karty ve dvou kapacitách. Kromě uniklé 1TB nabídne ještě 512GB. Nové paměťovky by měly být oficiálně oznámeny 11. června, to by mohlo znamenat přímo na Xbox Showcase nebo při její příležitosti. Populární leaker se přitom odvolává na kolegu s přezdívkou Almadweb. Společně s kartou obdržíte jeden měsíc předplatného na Game Pass Ultimate.

Ještě levněji

Asi nejdůležitější je ale cena. A tady to vypadá, že WD byl nucen reagovat na agresivní slevu u Seagate, kterou ale nepochybně sám inicioval svým plánovaným výrobkem. Karta o kapacitě 1 TB tak má nakonec stát 150 dolarů, tedy stejně jako od Seagate po slevě. Velikost 512 GB má přijít na 80 dolarů, což by bylo ještě o 10 dolarů méně než aktuálně u Seagate. Ještě nedávno si přitom za ni Seagate účtoval dokonce 140 dolarů. Takže by teď mohla přijít na polovinu.

Jak už jsme psali dříve, výhodou tohoto řešení je, že na rozdíl připojení klasických externích disků přes USB funguje stejně dobře jako při uložení hry na interní disk a nepřipravíte se o žádné z výhod. Z normálních externích disků lze spouštět jen starší hry, ty nové je tam možné pouze uložit, ale pro hraní je třeba je opět zkopírovat do interního úložiště.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru