Harry Potter: Wizards Unite, Tento pátek vyjde AR titul Harry Potter: Wizards Unite

Tento pátek vyjde AR titul Harry Potter: Wizards Unite

Nová mobilní hra od autorů Pokémon Go nechá hráče vstoupit do světa čar a kouzel

19. 6. 2019
Název: Harry Potter: Wizards Unite Vývojář: , Platformy: , Datum vydání: 21. 6. 2019

Nová hra od studia Niantic, které stojí za hitem Pokémon Go, vyjde už pozítří, tedy 21. června. Titul Harry Potter: Wizards Unite opět vsadil na rozšířenou realitou a při příležitosti oznámení data vydání se rovněž dočkal nového traileru. Znovu půjde o free-to-play produkt podporovaný mikrotransakcemi.

Prověřené mechanismy Pokémon Go novinka ze světa Harryho Pottera doplní o lehké RPG prvky a hráči budou v titulu pátrat po magických artefaktech, tvorech, lidech i vzpomínkách. Ty jsou záhadně roztroušené v mudlovském světě a vaším úkolem je zabránit tomu, aby byla existence čarodějů vyzrazena. Samozřejmostí je možnost utkat se s různými magickými bytostmi, ale chybět nebude ani multiplayer. Hráči budou čarovat, kouzlit i připravovat kouzelné lektvary.

Novinka míří na operační systémy iOS a Android. Oznámena byla hra v listopadu 2017 a od jara letošního roku se titul testuje na Novém Zéleandu a v Austrálii. Původně hra měla vyjít už v roce 2018. Otázkou je, zda se v pátek dočkají vydání všichni najednou po celém světě, anebo se bude hra v jednotlivých regionech spouštět ve vlnách podobně jako v případě hitu Pokémon Go.

I když nejsilnější pottermánie nejspíš už opadla, svět Joanne Rowlingové je stále nejen pro hráče velmi přitažlivý. Uvidíme, jak si povede v mnohem tvrdší konkurenci, než které čelili před lety mobilní Pokémoni. Na cestě jsou koneckonců i další potenciálně zajímavé AR hry jako Dragon Quest, který zatím míří do Japonska, a především mimořádně ambiciózní Minecraft Earth.

Kromě Nianticu se na hře podílí vývojáři ze studia WB Games San Francisco.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru