Tencent se ujal System Shocku 3. Kdo jej vytvoří?

Práva na značku dál zůstávají v rukou Nightdive. Role OtherSide je v tuto chvíli nejasná

Zdroj: Vortex
21. 5. 2020
Název hry: System Shock 3 Vývojář: , Platformy: Žánr: ,

Naše domněnka, se kterou jsme přišli už minulé úterý, se skutečně potvrdila. Čínský gigant Tencent se ujal problematického projektu System Shock 3, na kterém až dosud samostatně pracovalo studio OtherSide Entertainment, respektive nedávno rozpuštěná pobočka v texaském Austinu vedená slavným designérem Warrenem Spectorem. Autoři tuto skutečnost s potěšením oznámili na Twitteru a na oficiálním webu.

OtherSide měli od Nightdive “jen” omezená práva na pokračování série a ta nyní přešla na Tencent, prohlásil zástupce Nightdive pro PC Gamer.

Tým zdůraznil, že pro něj bylo obtížné vést projekt sám, protože OtherSide je menší nezávislé studio. Tencent a jeho zkušenosti mají pomoci značku dostat dál, věří autoři. Přestože mluví o frančíze a nezmiňují výslovně System Shock 3, myslí tím právě pokračování. Na nešikovně formulované oznámení krátce po jeho zveřejnění reagoval šéf Nightdive Studios Stephen Kick s tím, že to oni stále vlastní práva na celou značku. Nightdive také nadále pracují na podobně problematické vylepšené verzi prvního dílu. OtherSide měli od Nightdive “jen” omezená práva na pokračování série a ta nyní přešla na Tencent, prohlásil zástupce Nightdive pro PC Gamer.

Ačkoli OtherSide říkali, že jsou schopní System Shock 3 přinejhorším vydat sami a na vývoj mají dostatek financí, netajili se tím, že hledají schopného partnera. Nechtěli tříštit svou pozornost ani se pouštět do vydavatelských aktivit, které jim nebyly vlastní. Hru měla původně vydat švédská společnost Starbreeze Studios, která se finančně podílela na vývoji. Jak jsme už ale psali, když se sama začala potácet nad propastí, vydavatelských práv se zbavila a ta výměnou za předchozí investici putovala zpátky do OtherSide Entertainment.

Z krátkého vyjádření bohužel není jasné ani to, co bude dál. Přebírá Tencent vývoj celého projektu, nebo do něj “jen” napumpuje peníze a práce na System Shocku 3 se opět rozeběhnou? Jak jsme opakovaně řešili, celý tým pracující na hře byl už před několika měsíci v podstatě propuštěn. Začne tedy OtherSide hledat nové zaměstnance, naváže na rozpracovaný titul, anebo vývoj odstartuje úplně od začátku?

Čínský Tencent je na Západě čím dál aktivnější. Vlastní podíly ve firmách jako Ubisoft, Supercell, Epic Games, Activision Blizzard nebo Paradox Interactive. Zcela pak ovládl studia Riot Games či Funcom. První náznak toho, že se zajímá o System Shock 3, jsme zachytili, když se jméno Tencentu nedávno nově objevilo u vlastníka příslušné internetové domény. Jak se navíc později zjistilo, na Tencent přešla z OtherSide také doména SystemShock4.com.

Na základě neochoty dál podrobnosti komunikovat a zvláštního způsobu oznámení nelze vyloučit, že System Shock 3 oznámený v prosinci 2015 už nebude mít s OtherSide nic společného a celý projekt přechází pod křídla Tencentu.

OtherSide bohužel nereagoval na žádné další otázky v souvislosti s tímto oznámením. A že se jich nabízí požehnaně, jak už ostatně padlo v článku. Je proto třeba číst mezi řádky. Na základě neochoty dál podrobnosti komunikovat a zvláštního způsobu oznámení nelze vyloučit, že System Shock 3 oznámený v prosinci 2015 už nebude mít s OtherSide nic společného a celý projekt přechází pod křídla Tencentu. Pokud by tak nebyl jen vydavatelem, ale svěřil projekt vlastním vývojářům, nebo pro něj hledal nové autory, bude okolo titulu ještě hodně veselo.

Samotný Warren Spector nadále udržuje na Twitteru několikaměsíční rádiový klid. Až do ledna tu přitom byl velmi aktivní. Nyní se vyhýbá všem otázkám na System Shock 3.

Více podrobností o System Shocku 3 najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru