Tencent kupuje britské studio Sumo Digital

Tencent kupuje britské studio Sumo Digital

Holding se rozroste o 14 dalších týmů v pěti zemích světa. Jsou to autoři Sackboye a Hooda

Zdroj: koláž/Vortex
19. 7. 2021

Čínský gigant Tencent opět zalovil mezi západními vývojáři. Za 1,27 miliardy dolarů koupí britskou společnost Sumo Digital. Už nyní vlastnil 8,75 procent firmy a šlo o druhého největšího akcionáře Sumo. Poprvé Tencent do společnosti investoval již na podzim 2019.

Sumo věří, že z nového svazku bude firma jen profitovat. Podle vedení jde o příležitost, kterou si nemohli nechat uniknout. Ostatně manažeři společnosti by měli zůstat na svých místech i nadále. Britská média zase připomínají, že se jedná o druhou velkou akvizici domácího herního studia poté, co EA nedávno pohltili závodní specialisty z Codemasters.

Nejprve nakupovali. Teď jsou sami nakoupeni

Sumo má nadále pracovat na svých projektech i se nechávat najímat externími firmami jako doposud. Mezi jeho klienty patří Sony, Microsoft nebo Sega. Tencent může také pomoci s expanzí do Číny. Sumo Digital má celkem 14 studií v pěti zemích světa a zaměstnává přibližně 1200. Je to mnohem větší podnik, než se může na první pohled zdát. A samotní Sumo nakupovali menší studia, například CPP Newcastle, Red Kite Games nebo PixelAnt Games.

Britská společnost vznikla v roce 2003 a založili jí bývalí manažeři Infogrames Studios. Díky své rozsáhlé sítí každoročně vydávala několik her a také pomáhala s externími projekty jako Hitman nebo Forza Horizon. Z jejich vlastních titulů z posledních let stojí za zmínku například Snake Pass (2017), Team Sonic Racing (2019), Sackboy: A Big Adventure (2020) nebo Hood: Outlaws & Legends (2020).

Crytek jako další na řadě?

Čínský Tencent naposledy získal většinu v německém studiu Yager. Vlastní společnosti Riot Games, Funcom, Leyou nebo Sharkmob a podíly má v Supercell, Epic Games, Fatshark, Dontnod Entertainment, Marvelous, Kraftonu, Activision Blizzard, Frontier Developments, Ubisoftu, Paradoxu, Remedy, Klei Entertainment, PlatinumGames nebo českém studiu Bohemia Interactive.

Je to shodou okolností jen pár dní, co se spekulovalo, že chce Tencent koupit německý Crytek, autory série Crysis a technologie CryEngine. Ve zprávě, kterou vypustil do světa německý list Bild, se psalo o obchodu přibližně za 300 milionů eur. V druhé polovině května pak Tencent získal 3,8 % v Remedy Entertainment.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru