Tencent koupil autory akce Back 4 Blood

Poslední velká akvizice tohoto roku? Turtle Rock si mají zachovat svou autonomii

Zdroj: Turtle Rock Studios
18. 12. 2021
Název: Back 4 Blood Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 12. 10. 2021 Platformy: Žánr:

Čínský gigant Tencent koupil tým Turtle Rock Studios. Autoři her Left 4 Dead, Evolve nebo Back 4 Blood mají díky tomu vyvinout nové tituly a budou dál pracovat pod stávajícím vedením. Tencent už klasicky ujišťuje, že si Turtle Rock Studios zachovají svou nezávislost a stávající tým bude pokračovat v práci jako dosud. Obchod nemá mít žádný dopad na Back 4 Blood a jeho rozvoj, hra koneckonců vyšla pod křídly společnosti Warner Bros. Interactive Entertainment a na tom se nic nemění.

Prezident studia Steve Goldstein prohlásil, že se těší na připojení k rodině Tencentu. Ocenil jeho globální dosah i znalosti na poli herního byznysu. I on říká, že si má tým uchovat svou autonomii a nezávislého ducha. Eddie Chan z Tencentu zase prohlásil, že jsou velkými fanoušky Turtle Rock a jejich her, zejména těch kooperativních. Nemohou se prý dočkat, co přijde dál, a jsou nadšení, že mohou být součástí jejich budoucnosti.

Obří akvizice i desítky menších investicí

Ve vedení firmy zůstávají spoluzakladatelé Phil Robb a Chris Ashton. Jedná se už o šestou velkou herní akvizici Tencentu jen v letošním roce. Jen v posledních měsících investoval do společností Klei Entertainment, Yager, Sumo Digital, Stunlock Studios nebo Fatshark. Spoustu dalších obchodů pak tvoří menší investice. Analytik společnosti Niko Partners Daniel Ahmad při této příležitosti vypočítal, že Tencent koupil větší či menší podíl ve více než stovce herních firem během posledního roku. Třetinu těchto obchodů mají podle něj tvořit ty mimo Čínu.

Tým Turtle Rock Studios vznikl v roce 2002. V roce 2008 jej koupili Valve, ale v roce 2011 se studio opět obrodilo jako samostatné. Ještě před úspěchem Left 4 Dead v roce 2008 jeho vývojáři pracovali třeba na portu akce Counter-Strike pro původní Xbox, Counter-Strike: Condition Zero nebo Half-Life 2: Deathmatch. Opakovaný pokus o nastartování Evolve jim ale nevyšel a prorazit se jim opět povedlo až letos s Back 4 Blood. Mezitím udělali několik her pro Oculus Go a Oculus Quest.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru