Dead Island 2, Deep Silver, Téměř zapomenutý Dead Island 2 je možné předobjednat

Téměř zapomenutý Dead Island 2 je možné předobjednat

Hra se zničehonic objevila na Xbox Storu, vyjít by měla do konce roku. THQ zatím mlčí

3. 6. 2019
Název: Dead Island 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 21. 4. 2023

Vzpomínáte si ještě na svěží trailer, prostřednictvím kterého byl na E3 2014 představen druhý Dead Island? Ano, ano, takový ten veselý hudební klip, ve kterém běží až příliš hezký muž po Venice Beach v Los Angeles a za ním probíhá zombie apokalypsa. A co vzpomínka na záběry z hraní pre-alfe verze, která se objevila v tom samém roce na Gamescomu, ještě nezapadala prachem? No, po dlouhých pěti letech máme obavy, a to nejen o vaši paměť, ale hlavně o hru samotnou, která si za dobu od svého uvedení prošla řadou nepěkných incidentů, když si ji pod hlavičkou Deep Silveru přehodily mezi sebou hned tři vývojářská studia.

Od Techlandu putovala hra k lidem z Yageru a od nich pro změnu k Sumo Digital, které můžeme zřejmě pasovat do nevděčné role videoherních zachránců. V letošním roce totiž dotáhli do konce vývoj neméně problematického Crakcdownu 3 a druhý Dead Island má být jejich dalším letošním zářezem. Hra se totiž zcela bez očekávání objevila v nabídce Xbox Storu s možností předobjednávky, zatím s datem 31. prosince 2019, a je pravděpodobné, že se už 9. června na E3 tiskovce Microsoftu dozvíme víc.

Dáme-li stranou spekulace o obsahu, náplni a restartu vývoje Dead Island 2, zůstává faktem, že THQ coby mateřská společnost Deep Silveru mnohokrát poukazovala na to, jak se na hře stále aktivně pracuje. Naposledy tak učinil šéf THQ Lars Wingefors během zveřejňování finančních výsledků za poslední čtvrtletí: „Na Dead Island 2 stále pracujeme, buďte trpěliví,“ řekl 22. května. A přidat k tomu můžeme i vyjádření z roku 2017 pro britský Eurogamer, kde zástupci Deep Silveru potvrdili Sumo Digital jakožto vývojáře, případně tweety z oficiálního účtu Dead Island, které loni touto dobou Dead Island 2 slibovaly a naznačovaly, že se máme na co těšit.

Dead Island 2, Deep Silver, Téměř zapomenutý Dead Island 2 je možné předobjednat

Kam se zatoulal Dead Island 2?

Pokud vás zajímá vývoj druhého Dead Islandu víc, nabízíme vám naše výživné téma, ve kterém jsme probrali a zmapovali všechno, co se dá na hru od roku 2014 najít. To znamená nejen škatulata vývojářů, ale také informace o náplni, enginu nebo pomoci Techlandu, kteří se měli v průběhu vývoje ozvat a znovu se alespoň zčásti podílet na hře.

Co se týče aktuálního zjevení hry v katalogu na Xbox Storu, sami se můžete podívat, že hra je stále v nabídce. „Vítejte v Dead Islandu, kde se ráj střetává s peklem,“ píše se v popisku hry, kterou byste měli po dokončení předobjednávky obdržet do konce roku za standardní cenu odpovídající 60 dolarům. Co se týče dostupných obrázků v galerii, včetně náhledu krabičky, použity jsou již známé screenshoty, resp. původní artwork, podle čehož nelze nic zásadního usuzovat. A aby byly informace z Xbox Storu vytěženy do maxima, hra dosud nemá udělen věkový rating. Pokud byste začali pátrat po dalších náznacích, že by hra mohla letos vyjít, můžete narazit například na odkaz české Alzy – ta slibuje hru už na letošní červen – nicméně s přihlédnutím k tomu, že hra je v nabídce v podstatě od svého uvedení, musíme i tuto informaci brát s patřičnou dávkou skepse.

Na druhou stranu by to ale bylo moc pěkné překvapení, kdyby jednou z her, která se v rámci konference Microsoftu na E3 objeví a rovnou vyjde, byl právě Dead Island 2…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru