Telling Lies

Telling Lies naváže na odkaz interaktivního filmu Her Story

Dokážete rozkrýt záhadu ukrytou v hodinách odcizených videí?

16. 6. 2019
Název: Telling Lies Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 23. 8. 2019

Nezávislý titul Her Story z roku 2015 se pokusil inovovat žánr interaktivních filmů poskládaných z předtočených záběrů. Hráči se v komorním příběhu snažili na základě sady policejních výslechů poskládat dohromady mozaiku tajemného příběhu o jednom zmizelém muži. Vývoj hry měl na starosti nezávislý vývojář Sam Barlow, který na letošní E3 představil podobu dříve oznámeného duchovního nástupce tohoto zajímavého pokusu a který v minulosti z pozice designéra pracoval mimo jiné například i na Silent Hill: Shatered Memories.

Nový projekt se jmenuje Telling Lies a je adventurou postavenou na stejných principech jako originál. Přinese velmi podobné principy, ale hlubší a komplexnější příběh i větší množství herní náplně. V Telling Lies se hráči zmocní odcizeného harddisku od americké NSA, který obsahuje dva roky natočených materiálů několika různých osob. Stejně jako v předešlé hře Sama Barlowa i nyní půjde o to, aby hráči vhodně poskládali sekvenci poskytnutých videí a dokázali si udělat obrázek o tajemné události, která všechna ta videa spojuje.

Občas to ale bude znamenat skutečně mravenčí práci v podobě prohledávání rozsáhlé databáze segmentů videí za pomocí klíčových slov. K dispozici údajně bude mnoho hodin nahraných materiálů. Pro orientaci v nich si budou hráči muset najít vlastní systém a i díky tomu se lze těšit na netradiční porci detektivní zábavy, ke které si každý bude moci najít vlastní cestu. Ostatně o tom, jak to může fungovat, už může něco více napovědět citovaný titul Her Story, který je například na iOS k mání za stokorunu.

Předtočené herní zážitky jsou známé z 80. a 90. let, nicméně dnes se na tehdejší díla vzpomíná vyloženě v duchu toho, že dříve byly často tak mizerné, až jsou dnes vlastně dobré. V poslední době ale zažívají částečný comeback a na vlně toho se chce svézt i Telling Lies. O vydání tohoto interaktivního dramatu se na PC a na iOS postará vydavatelství Annapurna Interactive a hra by měla dorazit v průběhu tohoto roku.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru