Televizní Twisted Metal už našel svůj budoucí domov

Půjde na streamovací službě Peacock od NBC. Ta ale u nás alespoň zatím není dostupná

Zdroj: Sony
1. 3. 2022
Název hry: Twisted Metal

Seriálová adaptace herní série Twisted Metal patří mezi jeden z nejbližších televizních projektů PlayStation Productions. Na Vortexu jsme se tomuto počinu věnovali už několikrát a nyní k němu máme další podrobnosti. Magazín Deadline přinesl informaci, že pořad půjde na streamovací službě Peacock, která patří NBC. Jak už víme, hlavní roli v adaptaci od společností Sony Pictures TV, PlayStation Productions a Universal Television si střihne herec Anthony Mackie, kterého proslavila role Falcona v komiksové sérii od Marvelu.

Twisted Metal jednou z nejmilovanějších značek této konzole a v Sony se prý nemohou dočkat, až fanoušci uvidí, co si pro ně filmaři připravili.

Mackie u pořadu figuruje také coby výkonný producent. Příběh má na starost Michael Jonathan Smith, který na sebe vzal i roli showrunnera. Peacock má být údajně pro takový pořad ideální cílovou platformou a všechny zapojené strany si podle očekávání partnerství pochvalují. Šéf PlayStation Productions Asad Qizilbash nazývá Twisted Metal jednou z nejmilovanějších značek této konzole a v Sony se prý nemohou dočkat, až fanoušci uvidí, co si pro ně filmaři připravili.

Příznivci herní předlohy se ale stejně tak nemohou dočkat vytouženého pokračování. Poslední díl s podtitulem Black vyšel v roce 2015 a momentálně se o další hře hodně spekuluje. Sony nic zatím nepotvrdila, ale nejprve se mluvilo o tom, že titul vzniká ve studiu Lucid Games (Destruction AllStars), a později se objevily neoficiální zprávy, že projekt převzal nový first party tým Firesprite. Pokud by se tyto spekulace potvrdily, otec série David Jaffe, který pro Sony vytvořil také God of War, by z nich podle nejrůznějších ohlasů asi velkou radost neměl. Nechal se totiž slyšet, že na rozdíl od televizní adaptace ho ohledně hry nikdo nekontaktoval, a proto nevěří, že ji Sony dělá. A že by byl zklamaný, pokud by se ukázalo, že to je pravda a nikdo mu nezavolal.

Problém je, že pokud mezinárodní práva na Twisted Metal neuloví třeba Netflix nebo Amazon Prime Video, budeme mít přístup k novince poněkud komplikovanější.

Ale zpátky k televiznímu projektu. Seriál má být o outsiderovi, který dostane šanci na lepší život, pokud doručí tajuplnou zásilku přes postapokalyptickou pustinu. Hlavní hrdina si přitom nepamatuje, kdo je, ale rozhodně to umí s volantem. Seriál byl oznámen už v květnu 2019. Má se jednat o akční komedii, v níž se objeví spousta ikonický postav. Chybět nebude ani proslulý šílený klaun Needles Kane, který řídí zmrzlinářské auto Sweet Tooth.

Problém je, že pokud mezinárodní práva na Twisted Metal neuloví třeba Netflix nebo Amazon Prime Video, budeme mít přístup k novince poněkud komplikovanější. Peacock totiž není v našem regionu dostupný. Alespoň zatím. Americká služba se sice začíná pomalu rozšiřovat i do světa, ale v tuto chvíli je k dispozici jen předplatitelům Sky a Now ve Velké Británii, v Irsku, Německu, Rakousku a Itálii.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru