Halo Infinite, Microsoft Studios, Technický test Halo Infinite proběhne v rámci dní

Technický test Halo Infinite proběhne v rámci dní

Vývojáři z 343 pozvou stovky tisíc insiderů, hrát se bude proti botům. Dojde i na Battle pass

Zdroj: Microsoft
26. 7. 2021
Název: Halo Infinite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 8. 12. 2021

Vývojáři z 343 Industries na konci minulého týdne částečně potvrdili spekulace, které se točily kolem první možnosti vyzkoušet si multiplayerovou část Halo Infinite. O blížícím se testu mluvila řada novinářů, včetně Jeffa Grubba z magazínu GamesBeat a zdá se, že jejich zdroje nelhaly. V rozsáhlém blogu vývojáři připravované hry potvrzují, že k aktivaci technického testu dojde již velmi brzy – s největší pravděpodobností už v průběhu tohoto týdne či nadcházejícího víkendu – a podrobně rozepisují, co všechno budou stovky tisíc hráčů zkoušet. Smyslem ale není představit hru tak, jak bude vypadat a případné nedostatky maskovat za označení technický test, vývojáři se snaží vysvětlit, že skutečně potřebují spoustu dat od hráčů, které nechají v první vlně hrát pouze proti botům. Vysvětlují ale, že další příležitosti, jak si hru vyzkoušet, ještě přijdou a další fáze uzavřených, či otevřených testů se mohou (a budou) věnovat jiným aspektům.

Zpět ale k tomu, co se chystá, protože toho opravdu není málo. Podobně jako chystaný Battlefield, také Halo Infinite nabídne hru proti počítačem ovládaným soupeřům a nastavit umělou inteligenci správně nebývá zrovna snadné. Proto se nadcházející test bude věnovat právě této oblasti a hráči se proti AI postaví v režimu Areny. Na jedné straně bude stát čtveřice hráčů, na druhé čtveřice botů, spadajících do jedné ze zvolených obtížností. Od Rekruta, přes Mariňáka a příslušníka ODST, až po obávaného Spartana – tak je alespoň prozatím rozdělena obtížnost a hlavně schopnosti botů, kteří se mají v ideálním případě chovat co nejvíce jako živí hráči. Vývojáři upozorňují, že boti jsou féroví – s novým stupněm obtížnosti nestoupá jejich zdraví, ani se nezvyšuje míra uděleného poškození z jejich útoků, ale do jejich chování jsou postupně zahrnuty nové schopnosti a chytřejší pohyb.

Do akce se dostanou roztodivně pojmenované kousky, mezi kterými ale fanoušci pochopitelně odhalí některé ze starých známých zbraní.

Boti by měli být schopní střílet během úkroků, uskakovat granátům či raketám (na prvních dvou stupních nikoliv), plně využívat svou výbavu, včetně vystřelovacích háků, případně sledovat, kde se objevují nové zbraně a vydávat se aktivně jejich směrem. Jak bude vypadat hra ve skutečnosti, tedy za hranicí oficiálního popisu creative directora Josepha Statena, je samozřejmě otázka budoucího testu, snad nás ale vývojáři přesvědčí, že next-gen neznamená jen hezčí grafiku a prostorový zvuk. Abychom mohli slibovanou vlajkovou loď Xboxu Series otestovat naplno, vývojáři slibují trojici map Bazaar, Recharge a Live Fire, které budou ještě doplněny střelnicí. Na ní budou moci hráči dosyta testovat dostupné zbraně během plnění připravených střeleckých scénářů. Do akce se dostanou roztodivně pojmenované kousky, mezi kterými ale fanoušci pochopitelně odhalí některé ze starých známých zbraní. Jen namátkou nabídne technický test útočnou pušku MA40, pistoli MK50, její obligátní plazmový ekvivalent, pulzní karabinu nebo Skewer, který používají Brutové a nejvíce asi připomíná ikonickou pušku z Gears of War.

Vedle zbraní a soubojů s boty chtějí ale lidé z 343 otestovat také battle pass, který bude součástí bezplatného multiplayeru a logicky se výhledově postará o monetizaci. Za tímto účelem proto budou účty hráčů vybaveny zatím nespecifikovaným množstvím kreditů, s nimiž mohou naložit podle libosti. Jak se ale dalo očekávat, takto získané předměty se nepřenesou do plné verze a pravděpodobně ani do dalšího testu, takže jde skutečně jen o kontrolu funkčnosti celého mechanismu a částečně i celkové ekonomiky stojící za hrou. Poslední věcí, která společně s testem přijde, pak je přepracovaný portál Halo Waypoint a stejnojmenná mobilní aplikace, která bude sdružovat všechny potřebné statistiky a přehledy o vašem konání v Halo Infinite. Pokud se tedy chcete i vy testu účastnit, je nutné zaregistrovat se do programu Halo Insider, ověřit svou e-mailovou adresu, povolit zasílání pozvánek a tipů a poslat vývojářům log z aplikace DxDiag. Ani to ovšem nezaručí, že se do testu dostanete hned od startu a očekáváme nejrůznější vlny pozvánek, stejně jako tomu bylo v případě PC verze Flight Simulatoru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru