Dying Light 2: Stay Human, Techland, Techland připomíná, že Dying Light 2 stále žije

Techland připomíná, že Dying Light 2 stále žije

Sedm měsíců ticha přerušuje neurčitý slib, že nové informace konečně dorazí v příštím roce

Zdroj: Techland
31. 12. 2020
Název: Dying Light 2: Stay Human Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , , , Datum vydání: 4. 2. 2022

Když jsme pro vás koncem května připravovali rozhovor se slovenským producentem hry Dying Light 2 Eugenem Hartonem, nenapadlo nás, že o sedm měsíců později pro vás v souvislosti se hrou nebudeme mít žádné nové informace. Vývojáři z polského Techlandu na tom totiž měli být podle Hartonových slov dobře a sám producent vyslovil naději, že by se s fanoušky už mohli brzy podělit o další novinky. Tak se ale bohužel nestalo, a ačkoliv se podobně na konto Dying Light vyjádřil i game designer Tymon Smektala, v průběhu roku se spíše připomínal odklad hry na neurčito ze začátku letošního roku a také kauza kolem scenáristy Chrise Avellona, který projekt kvůli nařčení ze sexuálního obtěžování opustil. Teď se vývojáři alespoň připomínají s tím, že Dying Light 2 stále existuje – byť ohledně stavu hry fanoušci trpce vtipkují – a nové informace slibují na rok 2021.

Informace se objevila na Discordu vývojářů, kde chtěl jeden z komunitních manažerů popřát komunitě vše nejlepší do nového roku. „Veselé svátky od celého týmu Dying Light! Doslova umíráme touhou, informovat vás o průběhu vývoje, aktualizaci ohledně Dying Light 2 přineseme v novém roce,“ slibuje zástupce Techlandu. Podobná zpráva se pak objevila před krátkou chvílí také na oficiálním twitterovém účtu, pro který si vývojáři přichystali i speciální artwork. Zmiňovaný komunitní manažer pak na dotaz fanoušků, kteří se ptali, co přesně znamená vzkaz – připravte se na rok 2021 – odpověděl v podobném duchu jako na Discordu a přiznal, že by stejnou informaci měl roznést i na sociální sítě.

Reakce fanoušků je smíšená, někteří dále vtipkují o tom, kterak se hry zcela jistě nedočkají ani za pár let, další ale vyjadřují vývojářům podporu a někteří z nich zmiňují i Cyberpunk 2077 v souvislosti s případným uspěchaným vydáním. Komunitní manažer nicméně uklidňuje skeptické hráče a potvrzuje, že vedení na vývojáře nijak netlačí a celkově je z jeho odpovědí cítit dobrá nálada. „Jsem rád, že se lidi stále zajímají o Dying Light 2 bez ohledu na minimum novinek. Až přijdou, všichni to konečně oslavíme,“ vzkazuje manažer dalšímu z fanoušků a nešetří nejrůznějšími legráckami.

DayZ, Bohemia Interactive, DayZ opouští najednou šéf vývoje i hlavní designér

Co řekl Eugen Harton ohledně vývoje Dying Light 2

„Hra je v dobrém stavu. Poté, co jsme se dostali do alfaverze, mohu upřímně říct, že do sebe všechno zapadá a hra vypadá velmi dobře. Zůstaňte s námi, pracujeme na tom, aby bylo Dying Light 2 skvělou hrou a co nejdříve, jak to jen půjde, se s vámi podělíme o další novinky.“

Faktem ovšem zůstává, že kolem vývoje Dying Light 2 panuje zejména kvůli nízké frekvenci konkrétních aktualizací značná nejistota, která rezonovala i v článcích polských novinářů z magazínu PolskiGamedev. Několik oslovených zaměstnanců Techlandu mělo médiím potvrdit, že se vývoj zmítá ve velkých problémech a zmiňovaný magazín naznačoval, že by hra nemusela být připravena ani za další čtyři roky. Zároveň se také spekuluje nad cílovými platformami, kde se pochopitelně od začátku počítá i s konzolemi minulé generace – odklady vydání spolu se snahou o technologický pokrok by ale mohly vyústit ve vyškrtnutí podpory PlayStationu 4 a Xboxu One, což by ale zpětně vyvolalo velký obchodní tlak vzhledem k nízkému počtu majitelů Xboxu Series a PlayStationu 5. I tohle tedy bude tématem příštího roku, které bude nesmírně zajímavé sledovat.

Přesto ale držíme vývojářům z Techlandu pěsti a těšíme se, co nakonec z Dying Light 2 vznikne. Nakonec, i nás samotné hra na loňské E3 ohromila a z ukázky, kterou mohl sledovat Jirka za zavřenými dveřmi, jsme si odnesli skvělé dojmy.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru