Team 17 kupuje oblíbenou party hru Golf With Your Friends

Team 17 kupuje oblíbenou party hru Golf With Your Friends

Autoři Worms se stávají majiteli licence i samotného titulu. Chystají DLC i možné pokračování

Zdroj: Team 17
22. 1. 2021

Vývojáři a vydavatelé ze společnosti Team 17 zařadili do svého portfolia další zajímavou party hru – Golf With Your Friends. Značku, včetně práv na již vydanou hru, získali za 12 milionů liber, tedy přibližně za 350 milionů korun, kterými rámují úspěch přibližně 5 let vyvíjeného titulu. Krok není příliš překvapivý, vezmeme-li v potaz zaměření Team 17 nebo jejich vlajkovou loď v podobě série Worms, stejně jako skutečnost, že Golf With Your Friends loni v květnu vydali. Velká událost je to nicméně pro tým tří bratrů z australského studia Blacklight Interactive, kteří se před lety pustili do vývoje jen s vidinou zůstat prostřednictvím jednoduché hry na blízku kamarádům, které museli kvůli stěhování opustit, a teď si mohou gratulovat ke zřejmě nečekanému jmění.

Na druhou stranu nelze hře odepřít, že rychle získávala na popularitě a ze Steamu, kde má velmi kladné hodnocení z přibližně 26 tisíc recenzí se později dostala i na konzole PS4, Xbox One i Switch. Úspěšně se navíc prodává za cenovku 14 eur, což byl pravděpodobně jeden z důvodů, proč lidé z Team 17 přistoupili k nemalé investici. Na oblibě hry a loajální komunitě, která byla v úvodu ochotná promíjet mnohé nedostatky, pak chce Team 17 stavět a oznámení přináší i náznaky budoucích kroků. „Doufáme, že najdeme další příležitosti, jak prodloužit životní cyklus hry, což zahrnuje další DLC a nápady na potenciální pokračování,“ uvádí zástupci Team 17. V případě Golf With Your Friends by navíc postupné rozšiřování nemuselo být příliš složitou záležitostí, vzhledem k tomu, že přidávat další lokace a dráhy mohou vývojáři v podstatě donekonečna.

„Jsme nadšení, že můžeme rok 2021 odstartovat tímto oznámením, ve značce vidíme obrovský potenciál,“ řekla CEO společnosti Team 17 Debbie Bestwick. Uvedla také, že v průběhu uplynulých dvou let titul zdvojnásobil svou hráčskou základnu a ujistila fanoušky, že se budou o značku starat, jak nejlépe umí. Informace o tom, na jaký projekt se nyní vrhnout původní autoři z Blacklight Interactive není v tuto chvíli známa, pokud by vás ale zajímal příběh vzniku zmiňované hry, doporučujeme vám zhlédnout 127. vydání našeho vidcastu, kde jsme vše podrobně rozebírali.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru