TauCeti Unknown Origin, BadFly Interactive, TauCeti Unknown Origin

TauCeti Unknown Origin

Česká sci-fi akce nás vezme ke hvězdám

30. 5. 2018

Máme moc rádi české hry a české vývojáře. A o to větší radost nám dělá, že o nich můžeme v poslední době referovat tak často. Studio BadFly Interactive založené v roce 2014 se po dvou dílech hororové akce Dead Effect, která se zrodila na mobilech a později se prosadila také na klasických herních zařízeních, hlásí o pozornost s novinkou, která svými ambicemi předchozí produkci výrazně zastiňuje. Sci-fi akce TauCeti Unknown Origin nás vezme na neprobádanou planetu a hra, kterou pohání prověřená technologie Unreal Engine 4, od samého počátku míří na PC, PS4 a Xbox One.

Vývojáři hru stručně představili už loni v srpnu. Tehdy z ní také ukázali první teaser, ale jedním dechem dodávali, že ještě nereprezentuje konečnou podobu titulu. Záběry sice pocházely přímo ze hry, ale ta byla teprve v rané fázi vývoje. Už v té době si ale právem projekt získal značnou pozornost. Ukázka představila atraktivní neznámý svět, akci, vznášedlo a především všemožné mimozemské tvory, za jejichž design by se nemusel stydět ani leckterý hollywoodský film. Estetika nepřátel mi ale ještě daleko víc připomněla některé klasické vědeckofantastické komiksy z Ábíčka. A to rozhodně myslím jako pochvalu.

Při příležitosti akce Game Access 2018, která se uskuteční tento týden v Brně, autoři představili novou upoutávku. Na konferenci samozřejmě nebudeme chybět ani my, ale první podrobnosti o novince vám můžeme prozradit už nyní. TauCeti Unknown Origin je kooperativní sci-fi first person střílečka až pro čtyři hráče s RPG prvky a survival mechanismy. Její vývojáři slibují exotické kulisy neznámého světa, který je jednou ze skutečných planet obíhajících existující hvězdu TauCeti.

A o co ve hře vlastně půjde? Naším úkolem bude přežít tváří v tvář divočině a v obležení nepřátel, které budeme moci likvidovat za pomoci unikátních zbraní, které si sami vyrobíme a vylepšíme. Nenechte se však zmást, Unknown Origin není typický survival. Hra má současně nabídnout propracovaný příběh, který dokonce navazuje na sérii Dead Effect. Unikátní umělá inteligence zase slibuje svět plný života, který se bude chovat nepředvídatelně.

Abyste v divočině obstáli, budete muset kromě zbraní a upgradů pracovat také na svých vlastních dovednostech. Jak už lákal teaser, dočkáme se vznášedel nebo výroby užitečných nástrojů. Samozřejmostí už dnes je v tomto žánru dynamické počasí a střídání denní doby. Do hry se navíc budou moci zapojit i další hráči, kteří stanou také proti vám.

Už dříve studio naznačilo, že si vyzkoušíme něco na způsob života trosečníka v pravěké džungli. A pokud se nechcete ve hře s nikým párovat, ani to by neměl být žádný problém, budete hrát sólo. Loni v srpnu studio lákalo i na VR a mobilní verze, o těch se ale nyní nezmiňuje, takže si budeme muset počkat, jak to s nimi bude. Mohlo ale dojít k nějakým změnám, ostatně původně se mluvilo například o kooperaci až pro osm hráčů. Taková změna během vývoje by ale nebyla ničím výjimečným.

Pokud vás nejvíc zaujal slib propracovaného příběhu, jsme na tom podobně. Věříme totiž, že je tím, co může pomoci titul odlišit od plejády dalších survivalů. A jestliže si lámete hlavu nad tím, jak by tenhle projekt mohl zapadat do vesmíru Dead Effectu, spojitost představuje vesmírná loď ESS Meridian, která i s vámi na neprobádané planetě ztroskotá. A jak už to tak bývá, vy jste tím šťastným přeživším, kterému se podařilo uniknout v posledním záchranném modulu. Otázkou je, jak dlouho vás bude tato skutečnost těšit.

Svět TauCeti Unknown Origin má být krásný i nebezpečný. Tropické deštné pralesy se tu střídají s hlubokými kaňony a pradávnými ruinami. Zdánlivě opuštěné chrámy starých civilizací vám mohou poskytnout přístřeší, ale ukrývají také nebezpečí. Od počátku přitom studio slibovalo velký otevřený svět, stavbu základny, PvP módy i rady. Držíme jim proto palce, aby jejich vize byla přiměřeně ambiciózní, protože fanoušci už dobře ví, jaké zklamání přinášejí nenaplněná očekávání. Ano, dívám se na tebe, No Man’s Sky.

Jak už bylo řečeno, studio BadFly Interactive bude prezentovat TauCeti Unknown Origin tento týden v Brně na konferenci Game Access 2018. Zde se vůbec poprvé podělí o další detaily a své plány s veřejností. Návštěvníci budou mít dokonce možnost si atraktivní novinku vyzkoušet v rozpracované verzi pro PC a snad se dozvíme i něco na konto data vydání.

Bude tohle příští velký český hit? Co myslíte vy? Dejte nám vědět v komentářích, jak se vám hra líbí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru