Take-Two věří, že výjimečná kvalita ospravedlní zdražení

Je prý jen velmi mírné. Ceny jednotlivých her chce vydavatel nastavovat individuálně

Zdroj: Rockstar Games
4. 8. 2020

Debata o zdražování AAA videoher z 60 dolarů na 70 má další dějství. Šéf společnosti Take-Two Interactive Strauss Zelnick v rozhovoru pro magazín GamesIndustry.biz prohlásil, že cena předních her se nezvyšovala dlouhou dobu navzdory skutečnosti, že vyrobit takový titul stojí mnohem víc peněz. “Myslíme si, že hodnota, kterou nabízíme našim zákazníkům, a zážitek, který můžete mít na next-gen konzolích, tuto cenu ospravedlňují,” uvedl na konto potenciálního zdražování Zelnick. Stojí za připomenutí, že pod Take-Two Interactive spadá mimo jiné společnost 2K, která už oznámila, že NBA 2K21 pro PS5 a Xbox Series X bude stát 70 dolarů namísto klasických 60.

„Cena musí odrážet kvalitu zážitku a my chceme nabídnout ty nejlepší zážitky v celém odvětví. Z našeho pohledu jde o extrémně mírnou změnu s ohledem na to, že se ceny nezměnily velmi dlouhou dobu.“

Zelnick věří, že jde o legitimní cenovku, když nabídnete něco skutečně mimořádně kvalitního. Naopak nechtěl příliš komentovat skutečnost, že Ubisoft se zatím next-gen hry zdražovat nechystá, a zda to bude pro Take-Two o to větší výzva. První várka nových titulů od Ubisoftu bude stát stejně jako dosud, ale francouzský gigant nevyloučil, že ke zdražení dojde později. Magazín GamesIndustry.biz ale zajímalo, zda je podle Zelnicka nutné, aby se i další vydavatelé ke zdražení připojili, aby zákazníci novou cenu akceptovali.

Zelnick zdůraznil, že mluví jen za jeho společnost, nikoli za celý průmysl a herní odvětví tuto strategii nijak nekoordinuje. “Cena musí odrážet kvalitu zážitku a my chceme nabídnout ty nejlepší zážitky v celém odvětví. Z našeho pohledu jde o extrémně mírnou změnu s ohledem na to, že se ceny nezměnily velmi dlouhou dobu,” uvedl. Ze slov šéfa Take-Two tak vyplývá, že NBA určitě nebude výjimkou, ale spíš prvním z řady dražších titulů. Zda se k této firmě připojí další vydavatelé, bude určitě záležet i na tom, jak zákazníci na zdražení zareagují.

Zelnick je přesvědčený, že NBA 2K21 bude výjimečná hra, a neočekává proto, že vydavatel s cenovkou narazí.

Později ale během rozebírání finančních výsledků ještě Strauss Zelnick doplnil, že rozhodovat o ceně dalších next-gen her se bude individuálně případ od případu. To by naznačovalo, že ne všechny hry pro PS5 a Series X od Take-Two musí stát o 10 dolarů víc než dosud. Jinými slovy, nepůjde o plošnou strategii. Podle Zelnicka vyšší cenu volí tam, kde se domnívají, že to kvalita nejen podporuje, ale přímo vyžaduje. Šéf Take-Two prohlásil, že náklady na výrobu hry dramaticky vzrostly, ale především obsah pro zákazníky je robustnější než kdy dřív. Zelnick je přesvědčený, že NBA 2K21 bude výjimečná hra, a neočekává proto, že vydavatel s cenovkou narazí.

Jak už jsme dříve připomínali, nedávno se ke zdražování AAA vyjadřoval i šéf Xboxu Phil Spencer, který v rozhovoru pro list The Washington Post prohlásil, že nakonec sami zákazníci rozhodnou, jaká cena je pro ně správná. Hráči mají podle něj na výběr a existuje velmi široké cenové spektrum.

Na PS5 a Series X dorazí vylepšené starší hry

GTA V nebude jedinou vylepšenou verzí starších her z portfolia Take-Two, která dorazí na next-gen konzole. Strauss Zelnick prohlásil, že jednotlivá oznámení nechávají na svých labelech (2K, Rockstar Games, Private Division), ale určitě se objeví další takové tituly.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru