Take-Two vážně zvažují nákup Codemasters

Závodní specialisté se mohou stát kolegy Rockstar Games nebo 2K. Sami vlastní Slightly Mad

Zdroj: Codemasters
9. 11. 2020

Společnost Take-Two Interactive je obrovská. Pod její křídla spadají velké firmy jako 2K, Rockstar Games nebo nezávislý label Private Division a značky jako BioShock, Borderlands, Civilization, Grand Theft Auto, Mafia, Max Payne, NBA 2K, Red Dead či XCOM. V budoucnu by ale tenhle gigant mohl být ještě větší. Take-Two totiž jednají s Codemasters o akvizici.

Zástupce Take-Two magazínu VGC řekl, že spojení obou firem by dalo dohromady dvě prvotřídní portfolia. Take-Two oslovili Codies a věří, že mohou přispět k úspěchu Codemasters díky svým zkušenostem na poli globální distribuce, vydávání, marketingu nebo analytice. Take-Two poslali Codemasters nezávaznou nabídku a mluví se o ceně přibližně 740 milionů liber za celou firmu, ale jednání jsou teprve na samotném začátku. Ale zdá se, že Codies jsou minimálně ochotní se o akvizici bavit a zřejmě by tomuto návrhu vyšli vstříc.

Codemasters vlastní také značku Operace Flashpoint.

Samotní Codemasters se v posledních letech hodně rozrostli a ještě nedávno se nezdálo, že by měli zájem o kupce. Tito závodní specialisté sídlí ve Velké Británii a studio bylo založeno už v roce 1986. Jedná se o jeden z nejstarších anglických týmů. Má několik poboček a shodou okolností Codemasters sami loni v listopadu získali asi za 30 milionů dolarů Slightly Mad Studios, vývojáře Project CARS nebo Fast & Furious Crossroads.

V tuto chvíli v Codies pracuje na různých projektech dohromady asi 700 lidí, rozhodně to není žádné malé studio. Letos v lednu se firma pochlubila, že od roku 2023 může vydávat závodní hry s licencí WRC. První vyjde v roce 2024. Jinak má na kontě série jako F1, Dirt, Colin McRae Rally, TOCA nebo Micro Machines. Codemasters vlastní také značku Operace Flashpoint.

Tak co vy na to, přáli byste Codies raději nezávislost, anebo jistotu a finanční stabilitu pod křídly gigantu Take-Two?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru