Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Take-Two poprvé naznačuje vydání GTA VI

Take-Two poprvé naznačuje vydání GTA VI

Dočkat bychom se mohli už v příštím roce. Společnost očekává miliardové příjmy

Zdroj: Take-Two
18. 5. 2023

Společnost Take-Two Interactive už před více než rokem potvrdila, že se v Rockstaru pracuje na šestém dílu slavné série Grand Theft Auto. Ačkoliv nešlo o nikterak překvapivou zprávu, rozhodně bylo příjemné mít ji potvrzenou z oficiálních míst, dlužno ovšem dodat, že od té doby na konto GTA VI nepřišlo v tomto duchu nic navíc. Nepočítáme-li komentář k masivnímu úniku rozpracovaných částí hry, ve kterém zástupci vydavatele i vývojářů potvrdili, že skutečně pochází z GTA VI, hráči se mohli jen dohadovat, kdy hra vyjde, případně jak bude ve finále vypadat. A i když na to druhé stále odpověď neznáme, to první se už konečně začíná konkretizovat, a co je ještě lepší, znovu oficiálně a bez příliš velkých spekulací.

Během zveřejňování finančních výsledků a následné rozpravy s investory totiž došlo na důležité vyjádření ohledně finančního roku 2025, který i v případě Take-Two startuje 1. dubna 2024 a končí 31. března 2025. Právě během těchto 12 měsíců společnost očekává mnohamiliardové příjmy a období označuje za velmi důležité pro celou společnost. „Při pohledu do budoucna je pro nás fiskální rok 2025 velmi očekávaný. Již několik let připravujeme naši společnost na uvedení neuvěřitelně rozsáhlého souboru projektů, které – jak věříme – posunou naší společnost na ještě vyšší úroveň,“ zní část prohlášení, ve kterém společnost jasně poukazuje na velké věci.

O nadcházejících projektech pak dál mluví Take-Two jako o přelomových, a navíc s potenciálem nastavit nové standardy v celém odvětví, což upřímně nezní jako záplava menších titulů, které by měly ve výsledku generovat očekávané vysoké příjmy. Konkrétně mluví Take-Two o tržbách až ve výši 8 miliard dolarů, a tady už snad ani nemůže být pochyb o tom, že tímto způsobem mluví vydavatel o novém GTA. Jen pro kontext, za minulý rok vykázalo Take-Two příjmy ve výši 5,3 miliard dolarů, takže by šlo o významné navýšení, a bylo to právě GTA – konkrétně pátý díl – které dokázalo v době svého vydání vygenerovat 1 miliardu za pouhé tři dny od svého uvedení. Všechno tedy do sebe velmi příjemně zapadá a můžeme opatrně začít mluvit o tom, že GTA VI může dorazit už v průběhu kalendářního roku 2024.

Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Schyluje se k představení GTA VI?

Masivní prodeje GTA V a mnoho her ve vývoji

Během zveřejňování finančních výsledků došlo i na rekapitulaci množství prodaných kusů jednotlivých her. Jen pro představu, GTA V už může mít na kontě přes 180 milionů kusů, čímž se celá série dostává přes hranici 400 milionů prodaných kusů. Red Dead Redemption 2 pak hlásí 53 milionů kusů, Borderlands 3 je na 17 milionech a NBA 2K23 na závratných 11 milonech.

Je samozřejmě otázkou, kdy chce společnost hru odhalit, a nabízí se celá řada možností od vlastní prezentace či pouhé vydání traileru, přes včera oznámenou PlayStation Showcase, až po velkou událost typu The Game Awards na konci roku. Připomínáme, že první trailer pro GTA V se objevil v listopadu 2011, tedy necelé dva roky před tím, než hra vyšla, doba se ale trochu změnila a není dnes zřejmě problém vybudovat možná ještě větší očekávání v kratším čase. Není ale samozřejmě vyloučeno, že hra dorazí až začátkem roku 2025, případně ji postihne odklad, kvůli kterému bude Take-Two svou předpověď upravovat, snad je ale už titul v takové fázi vývoje, kdy je možné vydání kvalifikovaně odhadnout a tohle křiklavé oznámení nebude jen prostředkem budoucího zklamání.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru