Take-Two kupuje společnost Zynga za 273 miliard korun

Strategická akvizice za obrovskou částku učiní z Take-Two jednu z největších firem v oboru

Zdroj: Zynga
10. 1. 2022

Společnost Take-Two, která má ve svém portfoliu série jako Grand Theft Auto, Borderlands, BioShock, Civilization, XCOM nebo sportovní tituly vydávané pod labelem 2K Sports, oznámila akvizici společnosti Zynga, hegemona na poli mobilního hraní. Částka, za kterou Take-Two získal značky jako FarmVille či Words With Friends, pochopitelně spolu s více než 2000 zaměstnanci, je těžko uvěřitelných 12,7 miliard dolarů, což v přepočtu činí více než 270 miliard korun a jde současně o rekordní sumu ze segmentu počítačových či mobilních her, překonávající nejen akvizici ZeniMaxu Microsoftem (7,5 miliard dolarů), ale také akvizici SuperCellu společností Tencent (8,6 miliard dolarů). I v tomto případě se nicméně jedná o kombinovanou transakci, kdy část zaplatí Take-Two v hotovosti a část v akciích.

Tisková zpráva uvádí, že se jedná o transformační spojení, které učiní z Take-Two Interactive jednoho z největších a nejrozmanitějších vydavatelů mobilních her na trhu. „Jsme nadšeni, že můžeme oznámit akvizici společnosti Zynga, která významně diverzifikuje naše podnikání a upevňuje naší vedoucí pozici v mobilním odvětví,“ zní ze strany Take-Two. Generální ředitel Strauss Zelnick tvrdí, že dochází ke spojení nejlepších konzolových a počítačových sérií se silnou platformou pro publikování mobilních her, která může těžit z bohaté historie inovací a kreativity. „Zynga má velmi talentovaný a zkušený tým, těšíme se proto, že je v nadcházejících měsících přivítáme v naší rodině,“ dodává Zelnick. Vzhledem k částce, kterou za Zyngu zaplatí je pak zcela zřejmé, že sloučení pevně věří a už nyní mluví o investicích, spojování nákladů a vysokých příjmech.

Jsme neuvěřitelně nadšení, že jsme v Take-Two našli partnera, který sdílí naše odhodlání investovat do našich hráčů, posilovat kreativní kulturu a vytvářet větší hodnotu pro akcionáře,“ říká generální manažer Zyngy Frank Gibeau.

„Akvizice umožní společnosti dále rozvíjet své poslání, tedy propojovat svět prostřednictvím her a zároveň společně dosáhnout významného růstu a dalších synergií,“ pochvaluje si generální ředitel Zyngy Frank Gibeau, který působil dříve jako manažer Electronic Arts. „Jsme neuvěřitelně nadšení, že jsme v Take-Two našli partnera, který sdílí naše odhodlání investovat do našich hráčů, posilovat kreativní kulturu a vytvářet větší hodnotu pro akcionáře,“ dodal Gibeau. I on pochopitelně mluví v superlativech, naznačuje, že se Zynga vydává na úplně novou cestu a slibuje ještě lepší hry nejen pro stávající publikum, ale také pro nové hráče, kteří si i díky Take-Two najdou podle generálního manažera ke hrám od Zyngy cestu.

S přihlédnutím k tomu, jakou sílu Zynga má, není příliš překvapivé, že po dokončení akvizice pod ní připadne celá mobilní divize Take-Two – T2 Mobile Games – která si ale zachová svou identitu a bude i nadále vystupovat sama za sebe. Ať už to ale dopadne s příslušnými mobilními větvemi Take-Two jakkoliv, už nyní společnost očekává, že ve fiskálním roce 2023 budou příjmy z mobilního segmentu činit více než 50 procent z celkové částky, namísto stávajícího odhadu pro aktuální finanční období, který činí pouhých 12 procent. Na tom lze velmi dobře demonstrovat, jak výrazně se může obraz Take-Two a jejich her proměnit, ovšem na druhou stranu to automaticky neznamená mobilní verze všech slavných značek, které začaly na konzolích či počítačích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru