Paranoid, Madmind Studio, Survival horor Paranoid nás uvězní ve vlastním bytě

Survival horor Paranoid nás uvězní ve vlastním bytě

Autoři Agony hráče vezmou do osmdesátých let. Hlavní hrdina trpí duševními problémy

Zdroj: Madmind Studio
15. 12. 2020
Název: Paranoid Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Polský tým Madmind Studio, který má na kontě survival horor Agony, nepracuje jen na jeho spin-offu Succubus, ale už v listopadu 2018 oznámil také další strašidelnou hru Paranoid. Nějakou dobu byl okolo ní relativně klid, nyní jsme se ale konečně dočkali dalších informací a také nového atmosférického traileru.

Patrick už před lety ztratil celou rodinu za záhadných okolností. Jeho rodiče zemřeli násilnou smrtí a sestra zmizela.

Paranoid je first person survival horor situovaný do osmdesátých let. Autoři slibují rozsáhlý psychologický příběh i dynamické a brutální souboje. Paranoid míří jen na PC a jeho vývojáři říkají, že hra sází na moderní hardware, ray tracing a rozlišení 4K. Nová upoutávka se soustředí na hlavního hrdinu, kterým je jedenatřicetiletý Patrick Calman, který zápasí s duševním onemocněním. Hlasy v jeho hlavně jsou čím dal neodbytnější a ovlivňují už jeho chování.

Patrick už před lety ztratil celou rodinu za záhadných okolností. Jeho rodiče zemřeli násilnou smrtí a sestra zmizela. Patrickovu psychiku narušilo trauma spojené se ztrátou jeho milovaných. Jeho vlastní byt se mu stal vězením. Jednoho dne ale zazvoní telefon a ve sluchátku se po 13 letech od jejího zmizení ozve hlas, který – zdá se – patří Patrickově sestře.

Aby odhalil pravdu, musí s pomocí hráče protagonista opustit vězení svého bytu, ale riskuje, že definitivně propadne šílenství. Neustále se máme pohybovat na hranici reality a paranoie. Autoři tvrdí, že budeme čelit děsivým nepřátelům, čekají nás prvky akce, survivalu i psychologického hororu. Atmosféra má být znepokojivá a plná surrealistických výjevů, přitom ale tým slibuje realistickou grafiku. A nutno podotknout, že po technické stránce nevypadá novinka vůbec špatně. V návaznosti na naše počínání dosáhneme jednoho ze tří konců.

Patrick žije v izolací dlouhá léta, takže si hráč nemůže být jistý, zda telefonát od ztracené sestry, která mu oznámí svou návštěv, je jen přelud, anebo skutečnost. Patrick je navíc závislý na lécích. Důležitou roli má hrát rovněž zasazení do osmdesátých let, které podle studia ovlivní hratelnost i ponoření do světa. Máme být svědky brutálních vražd a odhalit pravdu o traumatické minulosti hlavního hrdiny. Jak vidno, pokud jde o syrovost, Madmind neplánují nijak výrazně měnit svůj rukopis.

Na hře Paranoid pracuje vlastní interní tým Madmind Studio vytvořený speciálně pro tento projekt, zatímco vývoj titulu Succubus dál pokračuje a vede ho jiná skupina. Paranoid má podle autorů nabídnout zcela odlišný zážitek i způsob strašení než duo Agony a Succubus. Tak uvidíme, možná by méně kontroverzní námět mohl ukázat zase trochu jiné kvality studia.

Tématem vězení v podobě bytu novinka trochu připomíná Silent Hill 4: The Room z roku 2004. Co si hororu Paranoid soudíte vy?

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru