Alien: Hope for the Future, Survival horor Alien: Hope for the Future je prequel Vetřelců

Survival horor Alien: Hope for the Future je prequel Vetřelců

Marně vyhlížíte Alien: Isolation 2? Vyzkoušejte nadějný komunitní projekt

24. 1. 2019
Název: Alien: Hope for the Future Vývojář: Platformy: Žánr: ,

Právě dnes vychází nová mobilní hra Alien: Blackout. Pokud vás ale ani první dojmy zahraničních novinářů nepřesvědčily a titulu pro iOS a Android nechcete dát šanci, máme pro vás alternativu, která by se vám mohla trefit do vkusu lépe. Jedná se o neoficiální a nekomerční komunitní počin nazvaný Alien: Hope for the Future, který má nabídnout mix survival hororu a taktické akce. A podobně jako v případě námi nedávno představené letecké akce Project Wingman, i na tomto titulu pracuje jediný člověk.

Jeho autorem je Alexej Melentěv alias IIapagokc a příběh nás zavede do kolonie Hadley’s Hope patřící korporaci Weyland-Yutani na planetoidu LV-426 a seznámí nás s událostmi, které vedly k příběhu filmu Vetřelci režiséra Jamese Camerona z roku 1986. S touto epizodou nás ostatně lépe seznámila i rozšířená režisérská verze tohoto snímku, která obsahuje na rozdíl od kino sestřihu scény ze života kolonie předcházející řádění vetřelců a příchodu mariňáků.

Zahrajeme si za jednoho z kolonistů, který se neobjevil v žádném z filmů ani her.

V příběhové kampani si zahrajeme za jednoho z kolonistů, který se neobjevil v žádném z filmů ani her. V rozšiřujících misích se ale máme chopit i dalších postav. Hru pohání engine Unity a ve vývoji je od roku 2017. Titul má obsahovat větvící se dialogy a systém rozhovoru podobný tomu, jaký používají RPG. Sliby ohledně NPC zní vůbec zajímavě. Když kupříkladu pracuje postava řízená umělou inteligencí na nějakém počítačovém terminálu, skutečně uvidíte, že se na obrazovce něco děje. Obyvatelé kolonie budou mít rovněž indikátor duševního zdraví, jehož zhoršení povede k panice. Vaše akce a volby v dialozích ovlivní také přístup dalších postav k hlavnímu hrdinovi.

Autora hra můžete podpořit prostřednictvím Patreonu, kde se rovněž nejčastěji dělí s fanoušky o nové informace. Čerstvé aktuality ale můžete sledovat také ve speciální skupině na Facebooku. Vzhledem k tomu, že projekt vzniká výhradně ve volném čase, je třeba počítat s tím, že vývoj je zdlouhavý a neobejde se bez potíží. Snaha autora si přesto zasluhuje pozornost. Pokud by vás zajímalo, jak vypadá hra v akci, můžete se podívat na poměrně čerstvé přibližně půlhodinové video, které zachycuje průchod demoverzí.

A nebo ještě lépe, testovací verzi si sami vyzkoušet. Melentěv uvolnil už několik dem a většina jeho příznivců se shoduje, že projekt vypadá opravdu slibně. Autor přirozeně upozorňuje na skutečnost, že demo ani zdaleka nereflektuje aktuální podobu hry nebo jeho finální představu a v řadě ohledech je nekompletní. To se týká i překladu do angličtiny.

I když v podobných případech vždy vážně hrozí, že slibnému projektu zatne tipec právní oddělení právoplatného majitele značky, můžeme jako fanoušci jen doufat, že společnost 20th Century Fox shovívavě přivře nad nekomerčním počinem oko. Tentokrát by si to jeho vývojář opravdu zasloužil.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru