Super Mario 64 předělává do podoby Super Mario Odyssey

Super Mario 64 předělává do podoby Mario Odyssey

Dobrodružství z roku 2017 díky šikovnému modderovi funguje na enginu z roku 1996

28. 5. 2019

Modder Kaze Emanuar dokázal něco, nad čím zůstává rozum stát. Úspěšně se pokouší obsah ze hry Super Mario Odyssey pro Switch naroubovat na klasiku Super Mario 64 z roku 1996. Se svým výtvorem se před pár dny v poslední verzi pochlubil na YouTube a rozhodně si právem získal pozornost fanoušků.

Šikovný kutil totiž nereplikuje jen samotné úrovně z Odyssey, jak byste si možná mohli myslet, ale snaží se napodobit i specifickou hratelnost se všemi jejími atraktivními mechanismy. Mario tak může využívat svou speciální čapku, která je pro tento díl typická. Usnadňuje mu akrobatické pasáže a umožňuje mu dokonce ovládnout nejrůznější tvory a zařízení v tomto světě, nepřátele nevyjímaje.

Není těžké představit si, že něco podobného muselo dát obrovskou práci a žádá si to mnoho zkušeností. Ani na pohled přitom nevypadá Mario Odyssey 64 vůbec zle. Aktuální video prezentuje úroveň Sand Kingdom, ale u ní se autor zastavit nechce a rád by podobným způsobem transformoval i další světy. Pár už jich má ostatně za sebou. S ohledem na vše vyřčené vás určitě nepřekvapí, že Kaze Emanuar je zkušený modder, který už v minulosti s Mariem 64 opakovaně experimentoval a napodoboval s jeho pomocí třeba hratelnost Super Mario Sunshine z roku 2002 pro GameCube.

Kompletní verze Mario Odyssey 64 by měla obsahovat 240 až 300 měsíců, které hráč v roli kníratého instalatéra sbírá. Pokud chcete autora podpořit v jeho úsilí, máte možnost mu přispět něco do kasičky prostřednictvím Patreonu. A jestli vás aktuální video navnadilo a chtěli byste z demaku vidět více, můžete se podívat na dvě starší videa z konce loňského roku, které demonstrují dva další světy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru