Ghostbusters: Spirits Unleashed, Studio Illfonic pracuje na Krotitelích duchů

Studio Illfonic pracuje na Krotitelích duchů

Autoři Pátku třináctého a Predátora dostali další slavnou značku. Detaily zatím neznáme

4. 10. 2021
Název: Ghostbusters: Spirits Unleashed Vývojář: Platformy: , , , , Datum vydání: 18. 10. 2022

Další hrou od vývojářů ze studia Illfonic budou slavní Krotitelé duchů. V podcastu Questlove Supreme to prozradil jeden ze zakladatelů společnosti Raphael Saadiq, který se ani nezdráhal vývoj dosud neoznámeného titulu prozradit. Odpověď na otázku, co v poslední době studio dělá, byla přímočará a zcela srozumitelná: „Naposledy jsme dělali Friday the 13th, pak Predator: Hunting Grounds a teď pracujeme na Ghostbusters a venku je také Arcadeggedon.“ K rozebírání žádných bližších detailů ale nedošlo a nezbývá tudíž nic jiného, než dát dohromady známý kontext a vyextrahovat z něj možnou podobu či zaměření chystaného titulu.

V první řadě je nutné poukázat na to, že se už 19. listopadu vrátí Krotitelé duchů na stříbrné plátno. Film Krotitelé duchů: Odkaz bude přímo navazovat na první a druhý díl a zároveň vezme diváky na jiné místo, než je New York. Detailů o filmu už je k dispozici poměrně dost – včetně potvrzení, že si v něm zahrají i původní herci – může však mít přímou spojitost s chystanou hrou od Illfonicu? Nepředpokládáme, že studio, které získávalo zkušenosti na poli asymetrických multiplayerových her, by rázem pracovalo na příběhové kooperaci, vzhledem ke kvalitám obou zmiňovaných titulů studia bychom ale změnu klidně uvítali. Hádáme však, že se hra bude držet vyzkoušené formule a spíše představí boj v duchu (haha) Predator: Hunting Grounds.

Nezdá se navíc příliš pravděpodobné, že by hra měla stihnout několikrát odkládanou premiéru zmiňovaného snímku, uvážíme-li, že jde o první konkrétní a oficiální zmínku, že hra vůbec vzniká. Na druhou stranu se ale dá počítat s tím, že vydání opět – stejně jako u Predatora – ovlivní Sony, která je vlastníkem licence a Odkaz vzniká v režii jejích filmových studií. Pokud bychom tedy měli znovu hádat, Krotitelé duchů mohou mít nějakou formu exkluzivity pro konzoli PlayStation, což by ale z druhé strany nemělo stát v cestě vydání na PC. Bohužel se tím už nyní dostává projekt do rizika stran omezené hráčské základny, ale pokud by chtěla být Sony vůči hráčům extra vstřícná, třeba novinka dorazí coby nový titul pro předplatitele PS Plus, jako se už několikrát v průběhu letošního roku stalo.

Co se týče herního odkazu, nový projekt má na co navazovat, poslední větší hra totiž dorazila v roce 2016 – šlo o twin stick shooter od studia FireForge Games a zároveň jednu z nejhůře hodnocenou hrou toho roku. Mnohem lépe na tom byla hra Ghostbusters: The Video Game z roku 2009, která se před dvěma lety připomněla remasterem. Šlo ale jen o velmi nezřetelný záchvěv a teprve nadcházející měsíce odhalí, zda tu je stále hlad po Krotitelích.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru