Studio BioWare opouštějí dvě klíčové osobnosti

Studio BioWare opouštějí dvě klíčové osobnosti

Casey Hudson a Mark Darrah společně odchází z týmu, kde působili přibližně 20 let

Zdroj: BioWare
4. 12. 2020

Dva vysoko postavení představitelé studia BioWare opouští tuto společnost. Casey Hudson a Mark Darrah tuto informaci zveřejnili na oficiálním blogu. Casey Hudson strávil v BioWare skoro 20 let a přiznal, že to nebylo lehké rozhodnutí. Podobné změny se vždy podle něj pojí s určitou lítostí, ale přišel podle něj dobrý čas na změnu. Naposledy působil ve funkci generálního ředitele, kterým se stal před třemi lety.

Fanoušci se podle něj i přes tyto změny nemají o osud týmu obávat. Je prý v dobrých rukou, stejně jako projekty, na kterých momentálně jeho vývojáři pracují. Na post prozatímního generálního ředitele nastupuje Gary McKay. Hudson poděkoval fanouškům za jejich inspiraci i společnosti Electronic Arts za stabilní prostředí pro tvorbu her. Díků se ale dočkali i zakladatelé BioWare Greg Zeschuk a Ray Muzyka, kteří Hudsona přijali v roce 1998 jako technického výtvarníka. Dali mu šanci, a výrazně tak ovlivnili jeho život. Ani oni už ve firmě nejsou.

I když oba ujišťují hráče a fanoušky studia, že jejich společný odchod nic neznamená, v komunitě tato zpráva vyvolala zcela pochopitelné obavy.

Studio současně ale opouští výkonný producent Dragon Age Mark Darrah. V BioWare působil od devadesátých let. I on říká, že to pro něj bylo po 23 letech ve firmě obtížné rozhodnutí a bude postrádat kolegy, kteří ho tolik naučili. Stejně jako Hudson ujišťuje fanoušky, že se kvůli jeho rozhodnutí nemusíme obávat o osud nového Dragon Age. Může to podle něj být ta dosud nejlepší hra v sérii. Funkci výkonného producenta Dragon Age přebírá Christian Dailey. Kreativním šéfem projektu zůstává Matthew Goldman, který je součástí ságy od samého začátku. I Mark Darrah poděkoval zakladatelům BioWare, kteří mu dali kdysi šanci.

Casey Hudson pracoval v této firmě od roku 1998 a už jednou studio BioWare opustil. V roce 2014 odešel a přestoupil do Microsoftu. Vrátil se pak v roce 2017. Darrah nastoupil do BioWare v roce 1997. I když oba ujišťují hráče a fanoušky studia, že jejich společný odchod nic neznamená, v komunitě tato zpráva vyvolala zcela pochopitelné obavy.

Studio BioWare má v tuto chvíli rozpracováno hned několik projektů.

Laura Miele z EA, která je zodpovědná za řízení studií, ve vlastním prohlášení uvedla, že si nemůže být víc jistá budoucností a být optimističtější stran budoucnosti studia BioWare. Nová generace talentovaných vývojářů podle ní pracuje na neuvěřitelných hrách. EA současně už hledají někoho na post trvalého generálního ředitele. Najdou prý správného šéfa, který miluje a respektuje odkaz studia a který zosobňuje stejné hodnoty. Oběma odcházejícím představitelům poděkovala za všechno, co udělali pro BioWare a komunitu hráčů. Vždy podle ní budou nedílnou součástí historie týmu.

Jak dobře víme, studio BioWare má v tuto chvíli rozpracováno hned několik projektů. Jeho vývojáři předělávají Anthem, chystají na trh remasterovanou trilogii Mass Effectu s podtitulem Legendary Edition a chystají plnohodnotné pokračování Mass Effectu i Dragon Age.

Studio BioWare opouštějí dvě klíčové osobnosti

Škatulata, hejbejte se

Není bez zajímavosti, že nejde zdaleka o ojedinělý odchod na poli herního vývoje za posledních pár dní. Studio Bend (Days Gone) opustili scenárista a režisér John Garvin a režisér Jeff Ross, kteří v týmu působili od prvního dílu série Syphon Filter pro PS1. Japan Studio přišlo o Keiičira Tojamu, který stojí za sériemi Silent Hill, Siren i Gravity Rush. Společně se dvěma dalšími kolegy založil nové studio Bokeh. Opakovaně se přitom spekulovalo, že Tojama a Japan Studio mají dělat soft reboot Silent Hillu. Spoluzakladatel studia Avalanche a autor Just Cause Christofer Sundberg si zase otevřel nový tým Liquid Swords, který se chce zaměřit na open world akční tituly. A společnost EG7 krátce po sobě koupila studia Piranha Games (MechWarrior 5: Mercenaries) a Daybreak Game Company, která dnes spravuje značky jako EverQuest, DC Universe Online, PlanetSide 2, Just Survive (H1Z1) nebo The Lord of the Rings Online.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru