Stronghold: Warlords, Firefly Studios, Stronghold: Warlords se odkládá na začátek března

Stronghold: Warlords se odkládá na začátek března

Studio Firefly posouvá datum už podruhé. Tentokrát jsou na vině problémy s multiplayerem

Zdroj: Firefly Studios
12. 1. 2021
Název: Stronghold: Warlords Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 9. 3. 2021

Vývojáři ze studia Firefly odkládají připravovanou strategie Stronghold: Warlods. Po prvním posunu data vydání z loňského září na konec letošního ledna přichází zpráva, ve které se lidé z Firefly Studios svým fanouškům znovu omlouvají a vysvětlují, proč avizovaný termín 26. ledna nestihnou. Jak si zřejmě dokážete představit, na vině jsou stále okolnosti spojené s pandemií koronaviru a současně i problémy s multiplayerovým módem, který zdrží uvedení hry o šest týdnu. Nově se tak fanoušci mohou těšit na 9. března, kdy by měli obdržet vyladěný titul, který si v průběhu svého zrodu prošel poměrně velkými změnami.

„S hlubokou lítostí vám dnes oznamujeme, že jsme dospěli k těžkému rozhodnutí podruhé a naposledy odložit vydání Stronghold: Warlords,“ říkají vývojáři ve svém prohlášení na sociálních sítích a zveřejňují výše uvedené nové datum. „Důvodem je, že multiplayerový režim zkrátka není připraven k vydání. Narazili jsme na několik nečekaných problémů, a i když jsme se snažili splnit stanovené termíny, potřebujeme ještě trochu času na odladění všech věcí,“ vysvětlují pak lidé z Firefly Studios. Možností pochopitelně bylo, vydat hru 26. ledna a multiplayer do hry přinést později formou updatu, vývojáři ale chtějí dostát svým slibům a doručit hru kompletní. „Chtěli bychom poděkovat za setrvalou podporu a trpělivost. Odklady si nepřeje žádné studio, zvlášť když už je takhle blízko k vydání, jediné co však můžeme udělat, je omluvit se za zklamání, které jsme mohli způsobit,“ uzavírají autoři Strongholdu.

Reakce fanoušků není nikterak kritická a v komentářích na Twitteru vyjadřují studiu podporu. Stále zřejmě převládá velké očekávání, umocněné tím, že jde o první plnohodnotné pokračování série po dlouhých 10 letech. Ačkoliv byli vývojáři aktivní i po vydání nepříliš povedeného Strongholdu 3 a přinášeli hráčům HD verze předchozích dílů, Warlords má být prostředkem, jak se vrátit do sedla. Hru jsme si mohli vyzkoušet hned několikrát, naposledy přímo ve streamu a byli jsme převážně spokojení. Asijské zasazení, nové typy budov i způsoby boje se nám zamlouvaly, o trochu méně pak grafická stránka, která však v dalších měsících prošla řadou úprav. Z posledních obrázků od vývojářů je to dobře patrné a nezbývá tedy nic jiného, než trpělivě vyčkat a doufat, že se série vrátí v plné síle.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru