Střílečka Arc Raiders od veteránů z DICE se odkládá

Boj proti mechanizovaným nepřátelům z vesmíru ve stylizaci 70. let nezačne dřív než příští rok

Zdroj: Nexon
9. 8. 2022
Název hry: Arc Raiders Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Když po dvanácti letech strávených v Electronic Arts a studiu DICE oznámil Patrick Söderlund svůj odchod, trvalo mu jen tři měsíce, než se do vod herního odvětví vrátil. Tentokrát sám za sebe a se svým studiem Embark, do kterého od listopadu 2018 lákal první zaměstnance a přirozeně lovil i ve vodách zmíněného švédského studia, které se roky specializuje na sérii Battlefield. Loni na akci The Game Awards pak mohlo studio Embark představit svůj první projekt, a nutno i při zpětném pohledu na trailer hry Arc Raiders připustit, že DNA Battlefieldu a DICE rozhodně nezapře. Kooperativní střílečka s nádechem sedmdesátkového retra, ve které budete odrážet hordy mechanizovaných nepřátel z vesmíru, vypadá slibně, bez ohledu na to, že je zpracována s third-person kamerou a s free to play modelem. Co víc, titulu jsme se měli dočkat už v průběhu letošního roku, vývojáři ale před několika hodinami sdíleli na sociálních sítích zprávu, že potřebují čas navíc a vydání jsou nuceni odložit.

„Rozhodli jsme se odložit Arc Raiders na rok 2023. Jde o ambiciózní hru, takže potřebujeme víc času na rozšíření celého zážitku a dosažení plného potenciálu,“ napsali zástupci Embark Studios na Twitter. Doplnili, že tak brzy, jak to bude možné, přinesou fanouškům další detaily a hlavně umožní hráčům konečně titul testovat. „Nadšení z Arc Raiders, které přišlo ihned po oznámení hry, nás motivuje a upřímně děkujeme za vaší podporu,“ uzavřeli vývojáři krátký, ale důležitý vzkaz, na který ještě reagovali tweetem, v němž děkovali za další pozitivní reakce. Bez ohledu na odklad totiž kolem hry panuje velmi optimistická nálada, která je vyvolána nejen předchozími dojmy z testovacích verzí, ale především díky technickému i uměleckému zpracování, které vypadá jednoduše skvěle.

Hru pohání Unreal Engine 5, což sice není samo o sobě zárukou kvalitní hry, ale pokud máme v tuto chvíli posuzovat zejména to, jak Arc Raiders vypadají, nelze si příliš na co stěžovat. Podotýkáme, že hra bude fungovat na modelu free to play, takže všechno může potenciálně zkazit monetizace, ale pokud si alespoň pro tuhle chvíli možné problémy odmyslíme, Arc Raiders působí jako propracovaný spin-off Battlefieldu, který dostal perspektivu třetí osoby. Jednotlivé lokace, nepřátelé, množství výbuchů a v neposlední řadě zmiňovaná retro stylizace, se zatím hráčům zamlouvá. A nejinak je tomu i v případě slibů, že hraní bude podléhat schopnosti rychle taktizovat, využívat prostředí pro svou výhodu a těžit z týmového přístupu. Přesto by si ale měla hra zachovat jednoduchost v akci, kterou nechtějí lidé z Embark Studios příliš překombinovávat a soustředí se na čistý, snadno uchopitelný zážitek. Bohužel ale tedy ne dříve než v příštím roce.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru