Zaklínač 3: Divoký hon, CD Projekt Red, Stolní Zaklínač se dočká odlehčené bezplatné verze

Stolní Zaklínač se dočká odlehčené bezplatné verze

CD Projekt RED se spojil s vydavatelem, který stojí i za hitem Cyberpunk 2020

18. 2. 2019
Název: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 5. 2015

Společnost R. Talsorian Games oznámila, že při příležitosti akce Free RPG Day, která připadá na červen, vydá zeštíhlenou bezplatnou verzi hry The Witcher Role-Playing Game. K dispozici bude takzvaný “easy mode”, který zdarma zájemcům nabídne zkondenzovanou a zjednodušenou modifikaci pravidel a předpřipravené postavy, s nimiž se budete moci pustit do prvního dobrodružství. To vše na 24 stranách, které představují jakousi zkušební verzi titulu z roku 2018.

Cílem této iniciativy je pochopitelně seznámit nové potenciální zájemce s atraktivním světem klasických her na hrdiny. The Witcher Tabletop Roleplaying Game: Easy Mod, jak se bezplatná verze jmenuje, bude k dispozici ve Spojených státech u vybraných prodejců dokonce v tištěné podobě. My všichni ostatní za velkou louží ale nezůstaneme samozřejmě ochuzeni o digitální verzi, který vyjde v sobotu 15. června.

Titul vychází ze Zaklínače, tak jak ho světu představilo polské studio CD Projekt RED.

Hra byla oznámena už v roce 2015 a původně měla vyjít o rok později. Podobně ale jako u videoher i tady se vývoj neobešel bez zdržení a odkladů. Autory hry jsou Cody a Lisa Pondsmithovi. Titul vychází ze Zaklínače, tak jak ho světu představilo polské studio CD Projekt RED. Není ostatně náhodou, že hra vzešla právě z produkce R. Talsorian Games. Tento vydavatel stojí i za klasickou hrou na hrdiny Cyberpunk 2020, jejímž autorem je Mike Pondsmith. A jím se samozřejmě inspiroval Cyberpunk 2077. Papírový Zaklínač ostatně vychází ze stejných pravidel a systému jako Cyberpunk 2020.

Pokud jste tak snad už někdy dříve pomýšleli na to, že byste vyzkoušeli nepočítačovou verzi Zaklínače, v polovině června budete mít ideální příležitost udělat si o hře lepší obrázek. Není přitom snad třeba dvakrát zdůrazňovat, že plná hra nabízí mnohem komplexnější pravidla i obsah.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru