Steam zakazuje vývojářům odkazovat na jiné obchody

O konkurenci nesmí být ani zmínka. Valve tím míří nejen na Epic Games Store

Zdroj: Valve
18. 8. 2020

Vzhledem k teprve postupně se rodícím funkcím Epic Games Storu není neobvyklé, že hráči debatují o jednotlivých titulech na Steamu, kam mají po vypršení časově exkluzivity zamířit. Vyvolává to úsměvné reakce, stejně jako incidenty v podobě nežádoucího review bombingu her od vývojářů či vydavatelů, kteří se fanouškům kvůli dohodě s Epicem znelíbí. To se pravděpodobně do budoucna nezmění – hráči mohou v komunitním centru každého jednoho titulu v rámci obvyklých pravidel diskuze debatovat, jak chtějí. Valve už ale došla trpělivost stran komunikace jednotlivých vývojářů, kteří na Steamu často zmiňují jiné konkurenční obchody, případně na ně rovnou odkazují s poznámkami, že daná hra bude v budoucnu dostupná také na této platformě.

Pravidlo se má navíc vztahovat nejen na plnou verzi daného titulu a přidruženou komunikaci, ale také na veškerý další obsah, včetně opravných patchů.

Vše vychází z aktualizovaných podmínek pro partnery, tedy autory her a jejich vydavatele, které v sekci často kladených otázek a odpovědí zamezují byť jen jmenovat konkurenční obchod. „Ve hře, kterou vydáváte prostřednictvím Steamu a informujte na něm o ní, můžete mluvit pouze o verzi pro Steam a nikoliv o jiných distribučních kanálech,“ zní stanovisko Valve. Pravidlo se má navíc vztahovat nejen na plnou verzi daného titulu a přidruženou komunikaci, ale také na veškerý další obsah, včetně opravných patchů, upravujících původní podobu softwaru. Je to dáno zejména proto, že se zmínky o dostupnosti patchů v jiných verzích hry často objevují v tzv. patch notes, zvlášť když nevychází ve stejný čas.

Nová pravidla se pak pochopitelně nevztahují pouze na Epic Games Store, i když cítíme, že byla zavedena právě kvůli této platformě. Stejně tak teď nesmí vývojáři mluvit o verzích pro GOG, ale tím pádem například ani o zařazení titulu do kolekce typu Humble Bundle. Na druhou stranu ale není postup Valve překvapivý, uvážíme-li, jak se ke zmínkám o jiných platformách staví Sony, Nintendo a Microsoft. Jen stěží můžete najít v příslušných distribučních sítích odkazy na konkurenční konzole, stejně jako nenajdete žádné informace o filmech na Netflixu uvnitř aplikace HBO Go apod.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru