Steam zakazuje grafický balast v náhledech her

Týká se to recenzí nebo slevových akcí. Vývojáři musí své stránky v obchodě vizuálně očistit

Zdroj: Steam
29. 7. 2022

Valve zavádí nová pravidla týkající se náhledů (kapslí) her na Steamu, které nově nebudou moci obsahovat dodatečné informace. V platnost vstoupí 1. září a vývojáři mají povinnost svou grafiku upravit. Cílem má být co „nejjasnější a nejjednodušší“ způsob, jak hry najít, alespoň tak své rozhodnutí Valve vysvětluje ve svém příspěvku.

Není neobvyklé, že se vývojáři už v náhledu svých her pochlubí možnými nominacemi, oceněními nebo hodnoceními, které mají další šanci upoutat zákazníka kromě samotného názvu. Valve uvádí, že z jejich strany nebyla jasně nastavená pravidla, ale že si toto počínání nepřejí, protože můžou být pak dojmy z náhledů pro zákazníky matoucí a nepřesné, navíc podle nich mnohdy zcela přebíjí hlavní podstatu náhledu, jíž by měl být samotný název hry, respektive její logo. Z toho důvodu se nyní rozhodli jasně definovat, co na náhledy nepatří.

Nová pravidla pro grafiku kapslí:

1) Žádné hodnocení jakéhokoli druhu (včetně recenzí na Steamu a externích recenzí)
2) Žádné názvy ocenění (ani jejich loga)
3) Žádné informace o slevách (např. texty ve stylu „nyní ve slevě“ nebo „sleva až 90 %“)
4) Žádné texty či obrázky propagující jiný produkt (včetně zmínky pokračování nebo jiných titulů ze stejné série)
5) Žádný další text

Od prvního září nesmí grafika náhledů obsahovat žádnou zmínku o hodnocení, která hra získala, totéž platí i o získaných ocenění. Zvykem vývojářů bylo při slevových akcích do grafiky zahrnovat i upozornění na probíhající slevu, to bude od září rovněž zakázané, stejně tak cokoli, co by odkazovalo na jinou hru. A na závěr vlastně nesmí být přítomen ani žádný další doplňující text, jelikož bývá zpravidla v angličtině, což není vhodné pro ostatní jazykové mutace Steamu. Pro názornou ukázku toho, jak taková grafika nemá vypadat, byly použity náhledy fiktivních her z pátrací „minihry“, která na Steamu probíhala během letošního letního výprodeje.

Zdroj: Steam

Potřebu vývojářů komunikovat s potenciálními hráči jejich her ve Valve chápou, pro takové potřeby je však podle nich vyhrazeno dost prostoru přímo na stránce hry, a to pro recenze, názory i ocenění. Steam nicméně má názorný manuál ke kapslím her, ale i k celému rozhraní stránky hry v obchodě, k dispozici jsou i přímo šablony. Vývojáři her, kteří by se novými pravidly neřídili a po 1. září, kdy začnou platit, by jejich grafika byla s nimi v rozporu, by se mohli dočkat omezení svých her co se týče viditelnosti v obchodě.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru