Steam Link je konečně dostupný i na iOSu

Steam Link je konečně dostupný i na iOSu

Aplikace je zdarma a v češtině, zatím ale dovoluje hrát jen přes Wi-Fi

16. 5. 2019

Až k Nejvyššímu soudu Spojených států se dostal případ čtyř majitelů iPhonu, kteří se rozhodli žalovat Apple z důvodů monopolního chování obchodní platformy App Store. Vycházeli z přesvědčení, že 30procentní podíl Applu z prodejů nutní vývojáře uměle navyšovat ceny jejich aplikací a vzhledem k tomu, že žádný jiný obchod s aplikacemi pro uzavřenou platformu iOS neexistuje, vykazuje podle žalující strany tato kombinace faktorů již zmíněné monopolní tendence. Soud jim dal v pondělí za pravdu a do velké míry otřásl jistým postojem Applu i dalších společností, které operují uvnitř uzavřených ekosystémů. A snad i z toho důvodu se velmi rychle vyřešil problém, který se táhne přesně rok a týká se aplikace Steam Link od Valve, prostřednictvím které je možné streamovat si do mobilního zařízení hry z knihovny na Steamu.

Loni v květnu totiž byla distribuce Steam Linku pro iOS ukončena a Apple se ve své zprávě odvolával na to, že aplikace funguje v rozporu s jejich obchodními zájmy. Lidé z Valve se sice bránili a naznačovali, že Steam Link zprostředkovává připojení ke vzdálené ploše, podobně jako řada dalších aplikací včetně PS4 Remote Play, které na App Storu jsou a že přes ní nelze nic kupovat, ale nakonec museli rozhodnutí akceptovat. Dlouhý rok pak čekali na změnu postoje a je jen otázkou, zda by se bez výše popisovaného sporu vůbec něco změnilo.

Co se samotné aplikace týče, v porovnání s verzí pro Android, proti které Google nic neměl a běží již delší dobu, se v zásadě nijak neliší. Po stažení bezplatné aplikace a připojení na lokální síť je nutné spustit Steam na některém z počítačů v síti, opsat kód a zahájit režim Big Picture. V něm můžete procházet vlastní knihovnu, instalovat hry a následně je spouštět. Za pomoci dotykového ovládání nebo externího ovladače pak dané tituly ovládáte a nutno uznat, že obrazová kvalita zůstává na vysoké úrovni a drobný lag v ovládání nečiní v pomalejších hrách výraznější problémy. Na rozdíl od verze pro Android ale neumí Steam Link na iOS ani v betarežimu hrát prostřednictvím dat nebo vzdáleně skrze jinou LAN, je ovšem možné, že na to později zareagují některé aktualizace a i tato funkcionalita bude (po plném nasazení na Androidu?) zpřístupněna.

Jak už bylo uvedeno výše, aplikace je přeložena do češtiny a není možné přes ní kupovat hry, pokud ovšem režim Big Picture neminimalizujete, čímž se Steam Link stává tradiční aplikací pro správu vzdálené plochy, ale o tom jsme vám samozřejmě nic neřekli…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru