Steam chystá vlastní letní festival her

Steam chystá vlastní letní festival her

Geoff Keighley nabídne ve spolupráci s Valve možnost nezávislým studiím předvést své tituly

Zdroj: Geek Culture
14. 4. 2020

Zrušení letošního ročníku veletrhu E3 přineslo spoustu starostí mnoha vývojářům, kteří například z obchodního hlediska spoléhali na možnost setkání s komunitou hráčů. Vedle toho ale zrušení akce tohoto formátu a měřítka znamená také příležitost pro ostatní hráče na trhu. Již minulý týden jsme tak mohli přinést informace o tom, že vlastní on-line alternativu a platformu pro vývojáře chystá například magazín IGN. A k tomu se dle čerstvých informací přidá také Valve se svojí akcí The Steam Game Festival: Summer Edition.

V budoucnu nejen pro PC

Tento název by vám přitom určitě mohl být povědomý – jde už o třetí akci podobného střihu, kde si budou moci hráči z pohodlí domova vyzkoušet řadu rozpracovaných her a dostat se do kontaktu s jejich vývojáři. Podobná nedávno ukončená akce tohoto typu nesla podtitul Spring Edition a nabídla například několik desítek hratelných demoverzí. Loni koncem roku měl festival premiéru a prezentovalo se během něj něco málo přes deset her. Vzhledem k vzestupné tendenci a s ohledem na načasování by to už teď mohlo být opravdu veliké.

Dosud byly tyto herní festivaly v podání Valve dostupné primárně pro tituly pro PC, Geoff Keighley z The Game Awards ale už nyní na svém Twitteru láká i na přítomnost dalších platforem. V jiném tweetu pak slibuje, že o něm bude v létě ještě hodně slyšet a že se v těchto nejistých časech chystá nový způsob komunikace a oslavování hraní.

Letní festival her v podání Valve bude probíhat v digitální podobě od 9. do 14. června, startovat by tedy měl ve stejný den jako zrušená E3. To je pozoruhodné například proto, že ve Valve největší herní svátek zasazený do centra Los Angeles pravidelně přehlíží. V příspěvku na webu Steamu se o akci píše následující: „Festival her ve službě Steam je událost zaměřená na představení her s plánovaným datem vydání nejpozději příští léto. Od 9. do 14. června tak budou mít všichni uživatelé příležitost vyzkoušet demoverze nebo krátké ukázky chystaných titulů, spojit se přímo s jejich vývojáři a přidat si je do svých seznamů přání, aby byli upozorněni na vydání!“

Sluší se zde podotknout také to, že Valve s tímto typem akce cílí na menší studia, kterým se to teď aktuálně rozhodně hodí. Vedle zaměření se na hráče tak jde i o vyjití vstříc komunitě vývojářů, kteří prakticky napříč celým letošním rokem přišli o možnost osobního setkání se svými fanoušky, což může být pro mnohé týmy jednoduše likvidační. Řada nezávislých studií už totiž často s několikaměsíčním předstihem investovala horentní sumy do plánování výletů do San Francisca (GDC) či do Los Angeles (E3). Touto formou ale mají možnost alespoň část fanoušků oslovit. Čas na registraci mají do 24. dubna.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru