The Last of Us (seriál), Stávka scenáristů se dotkne i seriálu The Last of Us

Stávka scenáristů se dotkne i seriálu The Last of Us

Do příprav druhé série zasáhla i absence scénáře, herci mají pracovat s texty přímo ze hry

13. 5. 2023
Název: The Last of Us (seriál) Datum vydání: 16. 1. 2023 Datum vydání: 16. 1. 2023

Finále první série seriálu The Last of Us už je pár týdnů za námi a jak už moc dobře víme, seriál bude pokračovat další sérií. Vzhledem k úspěchu, recenzím a skvělým číslům sledovanosti jsme ani na prodloužení nemuseli čekat příliš dlouho, nicméně už s koncem první série vyvstala mezi fanoušky a diváky prostá otázka – kdy se té druhé dočkáme? Tvůrci zatím konkrétnější nebyli a ačkoli se nad touto otázkou zamysleli i herečtí představitelé Joela a Ellie, tedy Pedro Pascal a Bella Ramsey, o možném datu uvedení v tuto chvíli nic nevíme. Zato však víme, že její přípravy ovlivní momentálně probíhající stávka scenáristů.

Stávka započala 2. května a řešení mezi odborovou organizací Writers Guild of America, která zastupuje přes 11 tisíc scenáristů a autorů, a asociací Alliance of Motion Picture and Television Producers, která naopak působí právě jako zástupce zábavního průmyslu, filmových a televizních společností a producentů, se zatím nenašlo. Každým dnem naopak přibývají dotčené projekty, mezi nimiž je například nový Blade nebo seriály Andor a Daredevil: Born Again od Disney, dále seriály American Horror Story, Příběh služebnice, Stranger Things či Cobra Kai. A nově také druhá série The Last of Us. Až do začátku tohoto týdne probíhaly přípravy na casting, ale ty měly být nyní kvůli stávce přerušeny. Informoval o tom exkluzivně magazín Variety s odkazem na zdroj blízký produkci seriálu.

Zajímavé jsou nicméně i detaily týkající se samotného castingu. I když se práce na druhé sérii pomalu rozbíhají (či rozbíhaly), momentálně ještě neexistuje žádný scénář, jehož by se dalo využít během konkurzu a zkoušení. Řešením je pochopitelně zástupný scénář a texty, které prověří uchazečovy schopnosti pro danou roli, v tomto případě však měli být zúčastnění herci vyloženě požádáni o nastudování některých scén přímo ze hry The Last of Us Part II, na níž bude ostatně založeno i pokračování seriálu. Předpokládá se, že by se mělo začít natáčet začátkem roku 2024 ve Vancouveru, čili do premiéry zbývá ještě dost času.

Absence kompletního scénáře by za normálních okolností nutně nevěstila něco zlého, je ovšem pravdou, že ani jeden z tvůrců seriálového The Last of Us na projektu momentálně nepracuje. Craig Mazin je zapojen do stávky, a proto se dle daných pravidel nepodílí na psaní ani produkci, což se týká i samotného castingu. Podobně tomu má dle Variety být i u autora hry a spoluautora seriálu Neila Druckmanna, jenž se také nemá v tuto chvíli nijak zapojovat. V současnosti však můžeme jen odhadovat, zda a jak to ovlivní další postup a vývoj celého projektu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru