Staronový Fatal Frame konečně vyjde mimo Japonsko

Remaster Mask of the Lunar Eclipse dorazí už příští rok na všechny obvyklé platformy

Zdroj: Koei Tecmo
14. 9. 2022

Fanoušci klasických hororů mají důvod k radosti. Po Fatal Frame: Maiden of Black Water pro Wii U z roku 2014, který se loni dočkal remasteru pro PC i konzole, včera japonská společnost Koei Tecmo oznámila, že druhou šanci dostane také starší Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse. Tento díl vyšel už v roce 2008 pro původní Wii, ale jen v domácím Japonsku. Do světa se oficiální cestou nikdy nedostal a o jeho překlad se později postarala až komunita šikovných fanoušků.

Originál byl velmi dobře hodnocený a trestuhodně se západnímu publiku vyhnul.

Hra vznikla v populárním studiu Grasshopper Manufacture (No More Heroes, Shadows of the Damned, Lollipop Chainsaw, Killer Is Dead) a přímo se na ní podílel jeho zakladatel Goiči Suda. Společnost Koei Tecmo a její zástupci už dřív naznačili, že by remaster Maiden of Black Water mohl potenciálně otevřít cestu k dalším reedicím starších her, nebo dokonce plnohodnotnému pokračování. Na další díl si zatím musíme nechat zajít chuť, ale comeback Mask of the Lunar Eclipse je svým způsobem ještě větším dárkem. Originál byl totiž velmi dobře hodnocený a trestuhodně se západnímu publiku vyhnul.

Remaster vyjde v příštím roce a míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch. Vydavatel nás přitom ochotně zahrnul podrobnostmi nad rámec první krátké zmínky. Koei Tecmo říká, že šlo o jeden z nejžádanějších remasterů v jeho portfoliu. V hlavní roli jsou opět skoro bezbranné dívky, které se nacházejí ve strašidelných situacích. Hráč je přitom tradičně vybaven jen baterkou a zařízením Camera Obscura, které je poznávacím znamením série.

S jeho pomocí oslabujeme a odrážíme duchy. Ale to určitě dobře víte. Musíme měnit čočky i film, abychom uspěli proti těm nejsilnějším přízrakům. Zařízení ale také používáme na odhalování věcí, které pouhým okem vidět nejsou. Jen tak hrdinky nasbírají dost důkazů, aby se dozvěděly víc o své minulosti, na kterou z nějakého důvodu zapomněly.

Remasterovaná verze slibuje úplně nový foto režim, nové kostýmy a vylepšenou grafiku s důrazem na hru světla a stínu. Díky tomu má být titul ještě strašidelnější než dřív. Upgradem prošly také modely postav a filmečky. Můžeme jen doufat, že autoři sáhnout například rovněž do ovládání, které nebylo v případě modernizované verze Maiden of Black Water příliš komfortní.

Hra by měla vyjít začátkem příštího roku.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru