Starfield, Bethesda Softworks, Starfield už zřejmě hrají více než 2 miliony hráčů

Starfield už zřejmě hrají více než 2 miliony hráčů

S odhadem přichází portál PlayTracker. Data jsou zpožděná a zahrnují jen předběžný přístup

Zdroj: Bethesda
6. 9. 2023
Název: Starfield Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 6. 9. 2023 Platformy: , Žánr: Datum vydání: 6. 9. 2023

Není sporu o tom, že Starfield je jednou z největších herních událostí letošního roku. Lidé z Microsoftu i Bethesdy před vydáním lákali na rozsáhlé vesmírné dobrodružství, častokrát opakovali, že jde po dlouhých letech o úplně novou značku a snažili se ohromit hráče nejrůznějšími detaily a informacemi. Otázkou ale samozřejmě zůstává, jak úspěšný bude Starfield doopravdy, tedy kolik se prodá kusů, případně kolik hráčů k němu najde cestu skrze Game Pass. Přesná čísla zatím nemáme, objevují se však odhady, podle kterých si mohly hru ve fázi předběžného přístupu zahrát až dva miliony hráčů, rovnoměrně rozdělených mezi verze pro PC a Xbox.

O číslech informuje portál PlayTracker, pro který jsou podobné analýzy dlouholetou doménou. Metodik pro výpočet využívají provozovatelé portálu hned několik, včetně odhadů množství hráčů podle achievementů či trofejí. V tomto případě však zájem o Starfield měřili podobně jako se provádí politické průzkumy, tedy ze vzorku sledované skupiny hráčů a interpolací výsledků na celou hráčskou obec. Podle těchto dat má hrát Starfield na PC a Xboxu vždy přes milion hráčů s tím, že provozovatelé upozorňují na nepřesnosti a výsledky podléhající zpoždění v získávání vstupních dat. Slibují nicméně, že až hra v průběhu dnešního dne vyjde oficiálně pro všechny, budou výsledky upravovat a zpřesňovat s očekáváním velkého ohňostroje. Tím přirozeně poukazují na to, že se v průběhu úterý dostane ke hře početná skupina hráčů, pro které cesta teprve začne a dá se očekávat, že počty vlastníků hry rapidně poskočí.

Jediná přesná data, která máme momentálně k dispozici, pochází ze Steamu, který však není jedinou distribuční platformou PC verze. I zde ale bylo možné zakoupit prémiovou edici a získat přístup do hry o týden dřív, což v jednu chvíli využilo najednou až 250 tisíc hráčů. Momentálně titul na Steamu hraje téměř 140 tisíc lidí a v nadcházejících hodinách bude zajímavé sledovat, kam se až může číslo vyšplhat. Připomínáme, že na vrcholu žebříčku souběžně hrajících hráčů je z letošních titulů Hogwarts Legacy s počtem 879 308 hráčů. Jen o pouhé čtyři tisíce méně má Baldur’s Gate III a na třetím místě je Sons of the Forest s 414 tisíci. Na druhou stranu, dostupnost Starfieldu v Game Passu může stát proti překonání uvedených rekordů, když se těžiště zájmu může s největší pravděpodobností nacházet mimo Steam.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru