Starfield, Bethesda Softworks, Starfield má nové datum vydání, vyjde v září

Starfield má nové datum vydání, vyjde v září

Todd Howard oznamuje ještě jeden odklad, hra slíbené vydání v první půlce roku nestíhá

Zdroj: Microsoft
Název: Starfield Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 6. 9. 2023

Tak jsme se konečně dočkali. Konečně známe nové datum vydání velice očekávaného vesmírného RPG Starfield od Bethesdy. Společně s tím se však zároveň dovídáme o ještě jednom odkladu, jelikož hra nakonec nedorazí do června, jak zněl původní slib. Todd Howard dnes oficiálně oznámil, že Starfield vyjde o pár měsíců později. Nové datum zní 6. září 2023.

Oznámení nového data přímo z úst Todda Howarda předcházel nový minutový trailer, který poskytl další pohled na to, co hráče mezi hvězdami a ve vesmíru čeká. Nakonec se tak nekoná žádná očekávaná velká prezentace, o níž se v poslední době stále více spekulovalo, ale důležité je, že se nyní můžeme upínat na konkrétní datum. Ještě na začátku letošního roku nicméně Bethesda hráče ujišťovala, že Starfield skutečně vyjde do června, respektive v první polovině roku, i když o tom někteří začali pochybovat v souvislosti s Redfallem. Tento slib se ovšem přece jen nepodařilo dodržet, jelikož vývojáři zkrátka potřebují ještě nějaký ten čas navíc, aby mohli vše doladit a hra nevyšla nedokončena.

„Je to obrovské,“ prohlašuje ve videu Todd Howard, zatímco můžeme vidět sestřih ze studia, kde vývojáři hru testují a dále na ní pracují. „Víme, že jste čekali dlouho, abyste si od nás zahráli něco nového. Věřte tomu, nebo ne, ale máme to podobně – chybí nám to. Opravdu se nemůžeme dočkat, až si to zahrajete, takže vám děkuji a uvidíme se brzy,“ dokončil Howard. Namísto letu ke hvězdám nás pak v červnu čeká speciální prezentace Starfield Direct, jež se bude konat 11. června hned po Xbox Games Showcase. Během Directu nás vývojáři zavedou do zákulisí vývoje a hlavně představí další vydatnou ukázku hratelnosti. Podle Howarda mají k ukázání mnoho věcí, o čemž nemůže být v souvislosti s velikostí hry a samostatné akci nad rámec běžné Showcase nejmenších pochyb.

Před odkladem na první půlku letošního roku Bethesda původně zamýšlela Starfield vydat 11. listopadu 2022, tedy přesně deset let od magického data 11. listopadu 2011 (11/11/11), kdy vyšlo The Elder Scrolls V: Skyrim. Předchozí ukázku gameplaye jsme viděli 12. června 2022 během Xbox & Bethesda Games Showcase. Doufejme tedy, že se tato situace už nebude opakovat a že po letošní Showcase a Directu bude nadále platit nově stanovené datum 6. září 2023. Starfield vyjde na PC a Xbox Series X|S a bude od prvního dne dostupný v Game Passu. Více o hře naleznete v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru