Star Wars Jedi přichází o kreativního ředitele

Star Wars Jedi přichází o kreativního ředitele

Stig Asmussen se před nedávnem těšil na třetí díl. Náhle se však rozhodl z Respawnu odejít

Zdroj: Electronic Arts
14. 9. 2023

Vývoj série Star Wars Jedi, která má prozatím na kontě dva díly – Fallen Order a Survivor – už nepovede Stig Asmussen. Veterán, který strávil ve studiu Respawn uplynulých devět let a před tím celou dekádu pracoval pro Sony, se rozhodl odejít. Není tomu přitom tak dávno, kdy s optimismem mluvil o snaze učinit ze Star Wars Jedi trilogii a na práci se podle rozhovoru z března letošního roku velmi těšil. Situace se ale změnila a namísto příprav dalšího dobrodružství Cala Kestise je tu ukončení dlouholeté spolupráce.

O Asmussenově odchodu informuje agentura Bloomberg, který získal vyjádření mluvčího Respawnu. Ten potvrdil, že po pečlivé úvaze se Stig Asmussen rozhodl ze studia odejít a vyrazit vstříc novým kariérním výzvám, k čemuž mu mluvčí přeje mnoho zdaru. Co se týče dalšího vývoje Star Wars Jedi či jiných projektů, na kterých měl Asmussen pracovat, neměly by být v žádném ohrožení. Pozice bude samozřejmě obsazena někým dalším a prioritou podle mluvčího momentálně zůstává obecná podpora a další případný vývoj Star Wars Jedi: Survivor.

Co se týče Asmussena, zkušený vývojář zatím neuvedl, kde na svou dosavadní kariéru naváže. Opřít se však může nejen o své působení v Respawnu na pozici kreativního ředitele, případně v Sony, kde zastával funkci výtvarného i kreativního ředitele na God of War 2 a 3, ale také o svou pozici v Midway, která se stala jeho branou do světa herního vývoje. Nepochybujeme, že Asmussen rychle najde uplatnění v některém dalším velkém studiu, ale nedivili bychom se, kdyby po vzoru mnoha svých kolegů založil studio vlastní a pustil se do vývoje něčeho úplně nového.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru