Star Wars Battlefront II se nadále potýká s problémy

Hráčům dochází trpělivost, ze strany DICE konečně přišlo vyjádření, oprava má být v řešení

Zdroj: DICE
18. 1. 2022
Název: Star Wars Battlefront II Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 17. 11. 2017 Platformy: , ,

Vedle Battlefieldu 2042, který je v tak bídném stavu, že od něj dávají ruce pryč i tvůrci cheatů, má DICE co dělat i s druhým Battlefrontem. Zde ovšem nejde o nově vzniklý problém, nýbrž o chybu, jež byla hlášena už od října. Nyní už nejde jen o hru samotnou, ale i o komunikaci mezi vývojáři a hráči – těm se pochopitelně nelíbí ani dlouhodobě rozbitá hra, ani přístup vývojářů. Možná se ale blýská na lepší časy, neboť se DICE k těmto problémům konečně alespoň trochu vyjádřilo.

Chyba, která sužuje PC verzi, má na svědomí nesmrtelnost, jelikož se život hráčů zastaví na 1 HP. Výsledek takové hry je pak takový, že se hráči buď odpojí, nebo zkrátka počkají na vypršení časového limitu, zatímco se na mapě baví jiným způsobem. Nahlášení této chyby „Nobody can die“ poprvé proběhlo zřejmě 19. října 2021 na EA fóru, kde se velice rychle ukázalo, že tento problém zaznamenalo mnohem více hráčů. Postupně se začala přidávat i další hlášení například napříč Redditem. Z víceméně sporadické chyby se v průběhu prosince stala téměř jistota, že jí bude zápas ovlivněn. Pro mnoho lidí se tak hra stala na PC nehratelnou.

Ačkoli se na fóru objevily reakce, že EA a DICE chybu evidují, nešlo o nic konkrétního a nezdálo se, že by se pracovalo na opravě. V posledních dnech už řada hráčů začala ztrácet trpělivost se hrou i vývojáři, až se nakonec na Redditu dočkali konkrétnějšího vyjádření. Kupodivu to nebylo na Redditu samotné hry, nýbrž Battlefieldu 2042. Pod jedním z příspěvků se mimo téma jeden z uživatelů zeptal, zda přišla nějaká reakce ohledně stavu Battlefrontu II, načež mu odpověděl komunitní manažer Kevin Johnson vystupující pod přezdívkou T0TALfps.

Ten hráče ujistil, že se na opravě pracuje. Během svátků sice nedošlo k velkému pokroku, což navíc vše umocnil fakt, že se vývojáři vrátili do práce až tento týden, ale je v řešení. Otázkou rovněž je, co za touto chybou vězí. Podle některých uživatelů může mít souvislost s hackery a s jedním z módů, jenž byl uvolněn zdarma. Ačkoli nebyl stanoven žádný časový rámec, kdy by se PC verze hry vrátila do normálu, řadu lidí určitě potěší, že bylo konečně prolomeno mlčení a že mohou opravu vyhlížet.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru