Star Trek Online, Perfect World Entertainment, Star Trek se díky Picardovi oficiálně rozšířil o lodě ze hry

Star Trek se díky Picardovi oficiálně rozšířil o lodě ze hry

Lodě navržené speciálně pro MMO Star Trek Online jsou v seriálu. Vývojáři pomohli s další

Zdroj: Cryptic Studios
7. 3. 2022
Název: Star Trek Online Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 2. 2010 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 2. 2. 2010

Lodě, respektive jejich různé třídy, patří mezi jednu z ozdob vesmíru Star Treku. Tradičně byla situace taková, že i když autoři videoher, karetních her, komiksů nebo románů přicházejí s vlastní designy a nápady, jen zřídka se stane, že by se něco z nich probojovalo mezi kánon. Existují výjimky, ale jsou vzácné. Za kanonické jsou v drtivé většině případů považované lodě, které se objevily v některém ze seriálů nebo filmů. A neplatí to jen pro lodě Hvězdné flotily ve službách Spojené federace planet.

Zdroj: Cryptic Studios

MMO Star Trek Online od týmu Cryptic Studios, které funguje už od roku 2010, se právě teď takovou výjimkou stalo. Hra je situovaná do 25. století, 30 let po událostech filmu Star Trek: Nemesis z roku 2002. To byl poslední celovečerní film s posádkou Nové generace a její velké rozloučení. Nový seriál Star Trek: Picard, jehož druhá sezóna právě běží, začíná v roce 2399, tedy 20 let po událostech Nemesis. A oba projekty tak k sobě mají z hlediska chronologie a časové osy mimořádně blízko. A na další sbližování tak bylo zaděláno.

Před pár dny se vývojáři Star Trek Online pochlubili, že čtveřice jejich lodí se objevila v seriálu Star Trek: Picard, respektive první epizodě druhé sezóny, která měla premiéru minulý týden. Tím se z nich oficiálně stala kanonická plavidla. Autoři samozřejmě tento moment oslavují společně s hráči a děkují fanouškům. Pro tým Star Trek Online jde podle nich o monumentální chvíli. Ačkoli už dřív s kánonem koketovali a předvedli pěkné crossovery, toto je poprvé, kdy se něco připraveného speciálně pro jejich hru stalo oficiální součástí Star Treku.

Tým Star Trek Online se podílel také na designu nového Stargazeru, tedy lodi USS Stargazer NCC-82893 třídy Sagan, která je poctou prvnímu velení Picarda. Tehdejší Stargazer byl ovšem třídy Constellation.

Podle vývojářů je to vzrušující pocit a částečně za to hra vděčí i fanouškům. Hráči podporují titul 12 let a podílejí se na příbězích v éře, kterou až donedávna nikdo jiný nemapoval. Bez fanoušků Star Trek Online by se nic z toho nestalo, říká studio. S ohledem na tuto mimořádnou chvíli jsou dotyčné třídy lodí k dispozici se slevou. Jedná se o třídy Ross, Gagarin, Reliant a Sutherland. Do hry se už dřív dostala také uniforma ze seriálu a i ta je nyní dostupná se slevou.

Tým Star Trek Online se podílel také na designu nového Stargazeru, tedy lodi USS Stargazer NCC-82893 třídy Sagan, která je poctou prvnímu velení Picarda. Tehdejší Stargazer byl ovšem třídy Constellation. Art director Thomas Marrone a senior concept artist Hector Ortiz na novince spolupracovali přímo s designéry seriálu. Partnerství si pochvalují i autoři seriálu, podle nichž vývojáři design Star Treku dobře znají. Vědí prý, jak udělat loď Federace se všemi jejími nuancemi do nemenších detailů, což je důležité pro filmaře i fanoušky. Týmu okolo Picarda tím prý grafici hry velmi zjednodušili život.

Thomas Marrone říká, že ho Star Trek a jeho lodě od dětství fascinují. Byla podle něj čest pro celý tým, že jejich výtvory se staly součástí většího Star Trek vesmíru. Studio je podle svých slov vděčné všem, kteří se vydali na tuhle výpravu spolu s nimi a máme se dočkat dalších připomínek tohoto crossoveru.

V první epizodě druhé sezóny seriálu Picard se mihla i další loď třídy Luna, která se už dříve objevila také v animovaném seriálu Lower Decks coby Rikerova USS Titan. Ta má původ v knižní sérii Star Trek: Titan. (upraveno pro větší srozumitelnost)

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru